Złe wieści dla Polaków mieszkających na Wyspach

Utworzono 06 stycznia 2014 przez Luiza

Brytyjski premier David Cameron w wypowiedzi dla BBC opowiedział się za pozbawieniem pracujących w Wielkiej Brytanii imigrantów z krajów UE dodatku rodzinnego na dzieci (w przypadku, gdy dzieci te przebywają w swych krajach ojczystych.)

Wysokość dodatku na dzieci (child benefit) w Wielkiej Brytanii to 20,30 funtów tygodniowo na pierwsze dziecko i 13,40 funtów na każde kolejne. Od ubiegłego roku świadczenia te nie przysługują rodzinom, w których jeden z członków zarabia ponad 50 tys. funtów rocznie. Przekroczenie progu 60 tys. funtów powoduje, iż dodatek w ogóle nie jest wypłacany.

Obecne uregulowania unijne dopuszczają wypłatę dodatku rodzinnego na dzieci odprowadzającym składkę ubezpieczenia socjalnego pracownikom z UE także wtedy, jeśli dzieci nie mieszkają z nimi.

Premier Wielkiej Brytanii optuje ograniczeniem liczby imigrantów zarobkowych na wyspach, chciałby ustawić w kraju limit 75 tys. imigrantów rocznie.

To już kolejne w ciągu ostatnich tygodni uderzenie w imigrantów, kilka tygodni wcześniej Rząd w Londynie ustalił obostrzone kryteria przyznawania zasiłków imigrantom i 3-miesięczną kwarantannę, zanim będą mogli w ogóle podjąć starania o zasiłki. Dotyczy to wszystkich obywateli Unii, w tym Polaków.

Zmiany planowane przez premiera Wielkiej Brytanii nie dziwią, biorąc pod uwagę słowa wypowiedziane podczas ostatniego Szczytu w Brukseli, podczas którego David Cameron nazywa otwarcie rynku pracy dla Polaków „wielką pomyłką.”

Komentowanie zablokowane.środa, 26 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART