Blog | AKTUALNOŚCI

Zachęcamy do lektury „Vectora Polonii” nr 35 z „Angorą”

Utworzono 11 czerwca 2013 przez admin

Vector_Polonii_nr_35.inddŚladami polskiego Londynu – to seria krótkich filmów przedstawiających związane z Polską historyczne miejsca, wybitne postaci, wydarzenia w stolicy Wielkiej Brytanii. Przewodniczką po ulicach i zabytkach Londynu jest Kasia Madera – dziennikarka BBC o polskich korzeniach. Trudno o lepszą ambasadorkę Polski na Wyspach. Więcej o Kasi, której zdjęcie zdobi okładkę najnowszego „Vectora” przeczytacie w rubryce „Między nami Polonusami”.

Do wykonywania nowych wersji starych utworów, czyli coverów zachęca Roman Rogowiecki, przekonując, że często efekt jest lepszy niż kiepskie własne kompozycje. O Willi Carrubba – siedzibie polskiej ambasady w Rzymie, jej stylu architektonicznym i biało-czerwonej fasadzie pisze z Rzymu Urszula Rzepczak.

Jaką formę prawną może dziś przyjąć związek dwojga osób? Współczesne prawo daje wiele możliwości: małżeństwo, związek partnerski, konkubinat. Pani adwokat pisze jak sytuacja przedstawia się w Polsce i Belgii.

Odchudzać się, czy nie? Jak zmieniają się sposoby odżywiania i jakiego wyboru dokonać w tym względzie – zastanawia się Krystyna Mazurówna.
Karolina Grocholska przedstawia ostatnią część opowieści o angielskim szpiegu, a Marta Perez rozpoczyna opowieść o winach z Bordeaux, najsłynniejszych winach świata.

W „Sztuce niecodziennej” zapraszamy do refleksji nad zapominaniem poprzez eseje zebrane w książce U źródeł pamięci, o „zapominaniu” w historii, teologii i literaturze pod redakcją Piotra Roszaka. Kilku współautorów tej publikacji gościło pod koniec maja w Galerii Roi Doré.

Miłej lektury!
Zespół redakcyjny Vectora Polonii

Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty Angory wraz z Vectorem Polonii na stronie http://www.vectorpolonii.com/prenumerata/

Komentowanie zablokowane.sobota, 18 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART