Blog | AKTUALNOŚCI

Zachęcamy do lektury „Vectora Polonii ”nr 34 z „Angorą”

Utworzono 09 czerwca 2013 przez admin

Drodzy Czytelnicy,

Vector_Polonii_nr_34.inddKarol Szymanowski i Didier van Moere. Wspaniały polski kompozytor i francuski muzykolog, wykładowca m.in. na lubelskim KUL-u. Poświęcił wiele lat na studiowanie dzieła Szymanowskiego, co zaowocowało rozprawą doktorską oraz pierwszą we Francji, wnikliwą monografią Szymanowskiego,  znajomością języka polskiego i częstymi podróżami nad Wisłę. Zapraszamy do lektury fragmentów rozmowy z niedawnego spotkania z Didierem van Moere’em w Galerii Roi Doré oraz oczywiście do lektury książki „Karol Szymanowski”.

Pomysł na życie i intelekt ceni w ludziach nietuzinkowa Krystyna Mazurówna, poświęcając swój felieton w tym tygodniu właśnie pomysłom i konceptom.
Angelina Jolie niewątpliwie ma pomysł na swoje życie, jej decyzje zaskakują i skłaniają do refleksji tak, jak ta ostatnia o mastektomii. O gwieździe z charakterem pisze Roman Rogowiecki. Urszula Rzepczak natomiast opowiada o swoim ulubionym miejscu w Rzymie – termach – remedium na zły humor i antidotum na porcję „tiramisu”. Marta Perez tym razem poleca hiszpańskie wino La Rioja, a Brenia dzieli się z nami kolejnym przepisem kulinarnym.

Polska mniejszość na Litwie boryka się z trudnościami, o czym donoszą polonijne media w tym kraju. Z artykułem z „Tygodnika Wileńszczyzny” zapoznacie się w „Polskich tropach”.

Wraz z nadejściem czerwca, słońce przypomniało sobie o swoich wiosennych powinnościach, można więc spędzać czas na zewnątrz, np. grając w petankę, czyli popularną francuską grę w bule. Ten sport, a zarazem świetna okazja do spotkań towarzyskich, jest coraz bardziej popularny w Polsce, o czym donosi Jean-Claude Kociołek.

Mnożą się również kulturalne imprezy plenerowe. Informacje o nich w cotygodniowym kalendarium.

Miłej lektury!
Zespół redakcyjny Vectora Polonii

Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty Angory wraz z Vectorem Polonii na stronie http://www.vectorpolonii.com/prenumerata/

Komentowanie zablokowane.czwartek, 14 listopada, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART