Z Vectora Polonii nr 51: Spostrzeżenia polskiej paryżanki – Test ogrodowy

Utworzono 01 października 2013 przez Luiza

Obrazek 1Przy okazji któregoś spędu towarzyskiego u mnie w domu, jeden z uczestników wieczoru, zresztą psycholog, zaproponował zebranym gościom zabawę w formie testu o ogrodzie. Jest to test zabawny, budzi powszechne zainteresowanie i w dodatku okazuje się niesłychanie trafny, więc postanowiłam się z wami podzielić!

Pomyślcie, że znajdujecie się w waszym ogrodzie. Oczywiście wartość –   w sensie ceny – nie gra roli, miejsce też, wymarzony przez was ogród może być na końcu świata, wystarczy zamknąć oczy i pomarzyć. Wyobraźcie sobie, że jesteście w tym ogrodzie…

Po pierwsze – jak ten ogród waszych marzeń jest odgrodzony? Jakie ma granice? Po drugie – w jaki sposób ktoś z zewnątrz może do tego ogrodu się dostać? I – jaki to ogród? Czy całkiem dziki, czy uporządkowany, z grządkami, w stylu francuskim? A kto się nim zajmuje, ogrodnik? Nikt? Czy może wy sami? I – czy w waszym ogrodzie są drzewa? A jakie? Wielkie, potężne, czy dużo małych, wiotkich? A kwiaty: jeden kolor, jeden rodzaj, czy wiele? A może wcale? A zwierzęta? Są w tym ogrodzie, czy ich niema? Aha, a woda?

Powiedzmy, że spacerujecie po waszym ogrodzie, a tu raptem – o, coś leży. Już? Widzicie, co to? I co z tym czymś robicie? Idziecie dalej, i – przed wami mur. Jaka będzie wasza reakcja wobec tego muru? Koniec testu.

Podobno jest naukowo udowodnione, że rezultaty są trafne, że ogród ten jest ogrodem – wnętrzem naszej duszy. Teraz interpretacja jest już prosta – sami możecie wyjaśnić, czy ogród naszej duszy jest starannie pielęgnowany, czy pozostawiony samemu sobie…

Cały tekst  Krystyny Mazurównej znajdziecie Państwo w 51 numerze Vectora Polonii, do lektury którego serdecznie zapraszamy. 

Vector Polonii nr 51 do kupienia pod adresem: http://vectorpolonii.com/sklep/vp-nr-51-06-10-2013/

Komentowanie zablokowane.czwartek, 2 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART