XVII Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska

Utworzono 02 listopada 2013 przez Luiza

Już po raz 17. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza dziennikarzy i redakcje do udziału w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską. Termin nadsyłania prac: 10.01.2014.

Konkurs oficjalnie wystartował 17 października 2013 r. Jak zaznaczają organizatorzy, mile widziane są przede wszystkim te prace dziennikarskie, które poszerzają wiedzę o kraju sąsiada i przyczyniają się do lepszego wzajemnego zrozumienia się przez Polaków i Niemców. Po raz pierwszy przyznana zostanie Nagroda Specjalna „Dziennikarstwo na Pograniczu”, którą ufunduje gospodarz tegorocznej edycji Polsko-Niemieckich Dni Mediów – kraj związkowy Brandenburgia. Lista lureatów XVII edycji PNND ogłoszona zostanie podczas VII Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które odbędą się 8 i 9 maja 2014 roku w Poczdamie.

 

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska jest przyznawana w trzech kategoriach: Prasa, Radio i Telewizja, a wysokość każdej z nich wynosi 5000 euro. Jej fundatorami są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha i sześć regionów partnerskich – kraje związkowe Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Saksonia oraz trzy województwa – zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie.

Ponadto zostanie wyłoniony laureat Nagrody Specjalnej „Dziennikarstwo na Pograniczu”. To wyróżnienie, ufundowane przez Brandenburgię, zostanie przyznane przez jury za materiał, który w sposób przykładny dokumentuje integrację, przemiany i nowe problemy codzienności na pograniczu i który został przygotowany przez dziennikarzy z sześciu regionów partnerskich. Wysokość tej nagrody to również 5000 euro. Nagroda będzie wręczona przez brandenburskiego ministra ds. europejskich, Ralfa Christoffersa.

Aspirujący dziennikarze, stacje radiowe i telewizyjne oraz redakcje z Polski i Niemiec zgłaszać mogą prace opublikowane po raz pierwszy w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku. Termin zgłaszania prac upływa 10 stycznia 2014 roku. Spośród nadesłanych prac jury składające się z niezależnych ekspertów i przedstawicieli organizatorów wybierze najlepsze materiały.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest od 1997 roku, od 2008 roku w ramach corocznych Polsko-Niemieckich Dni Mediów.

Pełne warunki uczestnictwa oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie internetowej www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl. Uczestnicy zgłaszający prace w kategorii Prasa tym razem mają wybór pomiędzy dwoma sposobami zgłaszania prac – tradycyjnie poprzez przesłanie dokumentów aplikacyjnych pocztą do biura w Warszawie (prace w języku polskim) i Dreźnie (prace w języku niemieckim) lub poprzez nowy internetowy system rejestracji na stronie www.dpjp.de/pl/.

Kontakt: Magdalena Maria Przedmojska menedżer projektów Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa, Tel.: + 48 (22) 338 62 73, Faks: + 48 (22) 338 62 01, magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl

Heidrun Müller Biuro Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej Kancelaria Wolnego Państwa Saksonii

Archivstraße 1, 01097 Drezno, Tel.: +49 (351) 564 1332, Faks: +49 (351) 564 1359, kom.: +49 177 246 5130, dpjp@sk.sachsen.de

red.odp.: Małgorzata Matzke

Informacja ze strony http://www.dw.de

Komentowanie zablokowane.czwartek, 22 sierpnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART