Wystawa Włodzimierza Płanety „MANHATTAN – photography” w Starbucksie w Nowym Jorku

Utworzono 16 listopada 2016 przez Red. VP

Zapraszamy na wystawę Włodzimierza Płanety pt. „MANHATTAN – photography” w Nowym Jorku.

fot-wlodzimierz-planeta-01

Włodzimierz Płaneta mieszka i pracuje w Krakowie. Fotografią zajmuje się zawodowo od 1986 roku. Prowadzi własne studio fotografii reklamowej. Artystyczny freelancer, miłośnik światła polarnego dnia i podróży w odludne krańce północnej Europy. Uzależniony od klimatycznych zaułków Krakowa i Wenecji. Fotografuje ulice Nowego Jorku i Szanghaju. Portrecista krajobrazu kulturowego wyznawców chrześcijaństwa, prawosławia i judaizmu. Swoje prace prezentował na 200. wystawach. Autor fotograficznych albumów : „Islandia”, “Wenecja”, “Krakowski Kazimierz”, “Kraków”. Płaneta jest popularyzatorem sztuki fotografii, od 25. lat prowadzi w Krakowie szkołę fotografii. W zajęciach uczestniczyło prawie 3000 studentów, w tym dwóch przyszłych laureatów nagrody World Press Photo.

Kuratorem wystawy jest Janusz Skowron, polski artysta mieszkający od 1989 r. w Nowym Jorku, komisarz wystaw i promotor polskiej sztuki w Stanach Zjednoczonych. Od 2007 roku Janusz Skowron organizuje i koordynuje ekspozycje w artystycznej kawiarni Starbucks na Greenpoincie (ponad 120 pokazów). Na obecnej wystawie publiczność i stali bywalcy Starbucksa na Greenpoincie będą mogli obejrzeć wystawę kolejnego polskiego artysty.

img_2012

Wystawa Włodzimierza Płanety jest zapowiedzią zrealizowanego w Nowym Jorku albumu „Manhattan”, którego premiera odbędzie się w kwietniu 2017 roku.

WŁODZIMIERZ PŁANETA „MANHATTAN- photography”
14 listopada – 19 grudnia 2016
STARBUCKS, 910 Manhattan Ave., Brooklyn, New York, USA

manhattan_planeta_poster

Komentuj...

*piątek, 13 grudnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART