Wystawa Romana Krzyśko w Normandii

Utworzono 11 kwietnia 2016 przez Red. VP

Roman Krzysko YportMiasto Yport w Normandii prezentuje twórczość Romana Krzyśko. Wernisaż odbył się 26 marca w Espace Jef Friboulet, wystawa trwa do 4 maja 2016 r.

Roman Krzyśko, którego rodzice byli Polakami, urodził się w 1933 roku w Le Havre w Normandii. Studia ukończył na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po dyplomie z malarstwa, w czerwcu 1960 roku, wyjechał do Francji i zamieszkał w Paryżu, gdzie studiował architekturę w École Nationale Supérieure des Beaux Arts. Pracował w wielu znanych agencjach architektonicznych i zaprzyjaźnił się z muzykologiem i kompozytorem Józefem Patkowskim. Dwa lata temu Krzyśko powrócił do Normandii, gdzie zamieszkał w Tourville-les-Ifs wraz z małżonką Mirosławą, którą poznał na warszawskiej ASP w 1955 r. i gdzie rozwija swoje pasje artystyczne.

Prace Romana Krzyśko to świat tworzony za pomocą rytmicznej, wibrującej kreski i harmonii koloru, inspirowany naturą, muzyką i znajomością architektury. To właśnie muzyka i architektura stanowią główny nurt malarskich i graficznych peregrynacji Romana Krzyśko.

Espace Jef Friboulet, 76111 Yport
Informacje: Office Intercommunal de Tourisme
www.ville-yport.fr
tel. +33 2 35 29 77 31

Komentuj...

*sobota, 4 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART