Wystawa „Mémoires visuelles” z z udziałem Józefa Burego w Paryżu

Utworzono 01 grudnia 2016 przez Red. VP

bury-affiche-memoires-visuellesZapraszamy na wernisaż wystawy „Mémoires visuelles”, z udziałem Józefa Burego. Na wystawie zostaną ponadto zaprezentowane prace Léona Garreaud de Mainvilliers, Michela Kircha, Claudii Vialaret i Anny Zuber.
Empiryzm, wspomnienie, dziedzictwo… – wszystko to odwołuje się do pamięci danego twórcy oraz do pamięci widza. Tym, co łączy artystów, których prace prezentowane będą na wystawie, jest właśnie pamięć, która stanowi punkt wyjścia ich twórczości bądź która stanowi jeden z elementów koncepcji dzieła. Wspomnienia utrwalone przez zmysły i przywoływane przez wszelkiego rodzaju bodźce, ale też przez sztukę… Tego rodzaju wizualne reminiscencje przedstawione w fotografiach, grafice i dziełach wybranych artystów są właśnie tematem wystawy.

Józef Bury urodził się w Mielcu w 1961 roku. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1986 roku zamieszkał na stałe w Paryżu, gdzie ukończył studia z historii i teorii sztuki w prestiżowej Wyższej Szkole Nauk Społecznych (EHESS). Zajmuje się malarstwem, fotografią, performance’em, ale jest także krytykiem i teoretykiem sztuki, organizatorem i kuratorem wystaw i konferencji, autorem licznych artykułów i tłumaczeń oraz wykładowcą. Interesuje go kwestia aktu tworzenia, jako działania artysty w danym czasie i w danej przestrzeni oraz rola, jaką w procesie tym odgrywa świadomość, podświadomość i właśnie pamięć twórcy.

„Mémoires visuelles”
Wernisaż w piątek 9 grudnia 2016 r., od godz. 19.00 do 22.00
Espace Thorigny
4 place de Thorigny, 75003 Paris
Informacje:

Exposition Mémoires Visuelles

Zapowiedź wystawy:

Exposition Mémoires Visuelles

Od 9 grudnia br. prezentowane prace będzie można obejrzeć on line:

Le Collectionneur Moderne

Komentuj...

*środa, 27 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART