Wystawa fotografii Jean-Pierre’a Izbinskiego PRZEPLATANKI

Utworzono 04 lipca 2016 przez Red. VP

visuel

Galeria Roi Doré zaprasza na wystawę fotografii

JEAN-PIERRE IZBINSKI – PRZEPLATANKI

Wernisaż 7 lipca 2016 r. o godz. 18.00

Wystawa od 8 do 16 lipca 2016

Przeplatanki to druga seria bardzo specyficznych fotografii Jean-Pierre’a IZBINSKIEGO o wiele mówiącym tytule. Przeplatają się w nich różne elementy – formy, kolory i nietypowe techniki – dające w ostatecznym efekcie wrażenie płótna czy ręcznie wykonanej tkaniny. Dzieła te przyciągają więc uwagę swoją specyficzną konstrukcją, mocnymi kolorami i przede wszystkim emanującą z nich tajemniczością.

Etapy formowania się koncepcji i jej realizacji są w pracy Jean-Pierre’a IZBINSKIEGO kluczowe i przypominają swego rodzaju alchemię. Artysta najpierw tworzy obraz, przetwarza go, później zaś fotografuje. Efektem tej ostatecznej fotografii jest właśnie seria Przeplatanek.

Jean-Pierre IZBINSKI jest postacią nietypową – fotografik samouk, nieustannie poszukujący odrodzenia, rekonstruujący wszechświat zarazem niezwykły i harmonijny. Artysta, urodzony w polskiej rodzinie we Francji, studiował zarządzanie, jednak szybko zwrócił się w stronę kultury i sztuki. Pracował m.in. w telewizji, teatrze czy kabarecie, ale zajmował się także konserwacją sztuki. Zrealizował również swoje młodzieńcze marzenie, zostając piosenkarzem i kompozytorem. Później jednak konieczność tworzenia okazała się silniejsza i to w fotografii Jean-Pierre IZBINSKI znalazł idealny środek wyrazu.

GALERIE ROI DORÉ
6, rue Sainte Anastase – 75003 Paris
Tél: + 33 1 42 78 54 42
galerie@roidore.com
www.roidore.com
wtorek-piątek 12.00-19.00, sobota 13.00-20.00
WSTĘP WOLNY

Komentuj...

*poniedziałek, 24 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART