Wystawa fotografii Janusza Skowrona pt. „New York as Seen From my Balcony” w Nowym Jorku

Utworzono 25 października 2016 przez Red. VP

skowron-budzenie-swiatlem-2015-2Zapraszamy  na wystawę fotografii Janusza Skowrona pt. „New York as Seen From my Balcony” w A.R Gallery w Nowym Jorku – od 25 października do 9 grudnia 2016 r.

Janusz Skowron urodził się w 1958 roku w Kolbuszowej. Od 1989 mieszka w Nowym Jorku. W Polsce studiował sztukę na UMCS w Lublinie, gdzie w 1983 r. uzyskał dyplom w pracowni litografii u prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej. Jest m.in. współzałożycielem lubelskiej „Galerii KONT” (1978), nowojorskiej: „Shtooka Gallery” (2006) i „A.R Gallery” (2013). Od 1999 wystawia wraz z grupą Emocjonalistów. Brał udział w ponad dwustu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Polska, USA, Francja, Niemcy, Dania, Węgry, Chiny, Korea Południowa). Od lat jest promotorem polskiej sztuki w Stanach Zjednoczonych i komisarzem wystaw. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek.

Od 2007 roku Janusz Skowron organizuje i koordynuje ekspozycje w artystycznej kawiarni Starbucks na Greenpoincie. Do tej pory zorganizował już ponad 100 pokazów. Na obecnej wystawie publiczność i stali bywalcy Starbucksa na Greenpoincie będą mogli obejrzeć kolejną, a zarazem nową odsłonę dokonań plastycznych Janusza Skowrona. Jak przyznaje sam artysta: Przez ponad 27 lat, od kiedy mieszkam w Nowym Jorku, zaglądam nad East River. Rzeka jest głęboka, słona i pełna tajemnic czasów prehistorii. Kilka lat temu zacząłem rysować fantazyjne ryby. Niedawno zaś, siłą wyobraźni zobaczyłem je w głębinach Wschodniej Rzeki.

„ Widoki z mojego balkonu inspirują mnie nieprzerwanie do fotografowania zmieniającego się teatru natury, na tle manhattańskiej linii horyzontu. Każda pora roku i dnia kreuje niepowtarzalne obrazy utrwalane w obiektywie z bliska i z daleka. Wystawa stanowi wybór 50 fotografii, ukazujących niewielki fragment Nowego Jorku w różnej konfiguracji.”

Adres: A.R Gallery, 71 India Street, Brooklyn, NY 11222, Tel. 347.971.1938

Na zdjęciu: Janusz Skowron, „Budzenie światłem”, 2015.

Komentuj...

*wtorek, 28 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART