Wystawa „Dialog z Renoirem” Witolda Pyzika w Krakowie

Utworzono 03 sierpnia 2016 przez Red. VP

Pyzik recto Krakowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Instytut Francuski w Polsce zapraszają na wystawę malarstwa Witolda Pyzika pt. „Dialog z Renoirem” w Domu Polonii w Krakowie. Wernisaż odbędzie się 4 sierpnia br. o godz. 18.00; wystawa potrwa do 25 sierpnia 2016 r.

Witold Pyzik urodził się w 1961 roku w Gdańsku. Od 1985 roku mieszka na stałe we Francji, której kultura od dawna była jego wielką fascynacją. Dołączając do mistrzów kobiecych aktów, tworzy studia ludzkiego ciała, których delikatną zmysłowość podkreślają krytycy sztuki i publiczność. Xavier Ray, kurator i dyrektor kolekcji paryskiego Musée d’Orsay, podczas konferencji „Degas i akt” („Degas et le nu”) w marcu br. w Paryżu, porównał malarstwo Witolda Pyzika do dzieł Renoira i Degasa.

W ubiegłym roku, w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”, Witold Pyzik zaprezentował swe prace na wystawie „Za włosami, za lasami…” w Tarnowie.

Wystawa Witolda Pyzika w Krakowie, to kolejna odsłona dialogu artysty z mistrzami aktu, w której centralne miejsce zajmuje kobieta. Jednak w twórczości Pyzika ważne jest tworzywo, z którego artysta tworzy swoje dzieła, i które nadaje im wyjątkowy charakter i zapewnia nowy, zaskakujący efekt…

Honorowy Patronat wystawy objął Instytut Francuski w Polsce; projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Tarnów.

Pyzik plakat

Wernisaż: 4 sierpnia 2016 r., godz. 18.00
Wystawa: 5 – 25 sierpnia 2016 r.

Dom Polonii
Rynek Główny 14, Kraków
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, 10.00-17.00

AP

Komentuj...

*środa, 1 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART