Wrześniowy numer Vectora Polonii już niebawem w sprzedaży!

Utworzono 23 sierpnia 2015 przez Luiza

okładkaSzanowni Państwo,

Już za kilka dni oddamy w Państwa ręce kolejny – wrześniowy numer Vectora Polonii. Wracamy po wakacyjnej przerwie, z setkami pomysłów, mnóstwem tematów, którymi w nadchodzących miesiącach chcielibyśmy się z Państwem podzielić. Mamy nadzieję, że materiały, które przygotowaliśmy zainteresują Czytelników.

We wrześniowym numerze „Vectora Polonii”, w dziale POLONICA, znajdą Państwo tekst Aleksandry Stenki „Wielka i mała dyplomacja”. Jean-Claude Kociołek informuje, że przez chwilę Strasburg stał się stolicą harcerzy. W dziale FAHRENHEIT 451, Janusz Elis Kowalski prezentuje tekst pod tytułem „Według Snerga – Odsłona I”. Anna Garnys wybrała lektury książkowe dla dzieci i zabiera nas na spacer, podczas którego poznamy polskie akcenty ulic Paryża. Krystyna Mazurówna w niezwykle dowcipny sposób pisze o swoim „życiowym” ADHD, a Katarzyna Nowak-Choux o rozważnym i nierozważnym korzystaniu ze zdobyczy techniki. Polecamy także wywiad Anny Sobolewskiej z Markiem Wittbrotem. Tematem rozmowy jest postać księdza Józefa Sadzika, kapłana kultury polskiej w Paryżu.

Galeria Roi Doré zaprasza na wystawę Witolda Januszewskiego „Co mi rzekła kora brzozowa” oraz na trwającą do 12 września wystawę Skowron&Skowron, a Ludwik Lewin pisze o pewnym niezwykłym wykładzie wygłoszonym przez Jean-Claude’a Menou, który stanowił zapowiedź wspaniałej publikacji: „Le voyage-exil de Franz Liszt et Marie d’Agoult en Italie (1837-1839)”. Po wakacjach prezentujemy też nowy cykl: Kreatywna Polka we Francji, w którym prezentujemy sylwetki i wywiady z Polkami, które robią karierę we Francji.
Wrześniowy numer „Vectora Polonii” to także mnóstwo wydarzeń, które pomogą Państwu zorganizować czas wolny; wskazujemy ciekawe miejsca oraz interesujące wydarzenia. a Justyna Wojczynska zdradza przepis na muffiny z matchą i malinami. Jak co miesiąc prezentujemy przegląd ważnych wydarzeń minionych, aktualności, spektakli, wystaw, filmów, lektur książkowych, wydarzeń muzycznych, a także kolejny odcinek powieści Cezarego Dobiesa oraz przepowiednie Wróżki Henry i poradę prawną mecenas Jolanty Boulboulle-Kaczorowskiej.

Zapraszamy do lektury!

Komentuj...

*niedziela, 5 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART