Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy liderem wśród rozpoznawalnych marek

Utworzono 04 grudnia 2013 przez Luiza

inlineWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to najsilniejsza polska marka – wynika z najnowszej edycji Brand AssetTM Valuator, największego na świecie badania kondycji marek.

Przebadaliśmy ponad 1500 marek obecnych na polskim rynku. Ocenialiśmy je pod kątem wyróżnialności, adekwatności, a także szacunku do marki i wiedzy o niej – wyjaśnia Jacek Młynarski, BAV Consulting Director.

Marka WOŚP zajęła pierwsze miejsce w rankingu najsilniejszych polskich marek. Na miejscu drugim znalazła się marka Rafaello, na trzecim – Ptasie Mleczko. W rankingu TOP 50 znalazły się także tak rozpoznawalne marki jak TVN (8. miejsce), Coca-Cola (13. miejsce), Google (20. miejsce) czy Justyna Kowalczyk (30. miejsce). Co ciekawe – marka WOŚP osiągnęła bardzo wysokie rezultaty we wszystkich badanych kategoriach – zarówno pod względem wyróżnialności, adekwatności, szacunku jak i wiedzy. Jej wyniki pozwoliły przyznać marce WOŚP archetyp wojownika, co oznacza, że jej najsilniejsze cechy to m.in. marka zdrowa, wyjątkowa, z osiągnięciami, odpowiedzialna społecznie, najlepsza czy przyjazna.

Ogromnym zaskoczeniem była bardzo wysoka pozycja marki Przystanek Woodstock wśród ujętych po raz pierwszy w badaniu marek instytucji związanych z kulturą. Festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę zajął trzecią pozycję (na pierwszej pozycji znalazła się tutaj marka Polska, na drugiej – Muzeum Powstania Warszawskiego).

Zaprezentowane wyniki badania to dla nas ogromny sukces – nie ukrywa radości Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Pozycja serduszka Orkiestry w tym rankingu jest efektem ogromnej pracy jaką włożyliśmy w postrzeganie Fundacji w ciągu minionych 22 lat. I jeśli dziś nasza marka jest silniejsza od dziesiątek komercyjnych marek, które kreowane są przez profesjonalne działania wizerunkowe przy wsparciu naprawdę niemałych środków finansowych, to jest to ogromny powód do dumy i mobilizacja do dalszej pracy.

Tegoroczna edycja organizowanego co trzy lata badania jest wspólnym przedsięwzięciem BAV Consulting, Young&Rubicam oraz Millward Brown. Badanie marek BrandAsset®Valuator obecne jest na światowym rynku od 1993 r. i obecnie obejmuje swoim zasięgiem ponad 800 tys. respondentów i ponad 50 tys. marek w 51 państwach. Badaniem polskim objęto marki dóbr i usług z blisko 100 kategorii rynkowych, a także marki instytucji i postaci ze świata polityki, działalności społecznej, kultury i sportu. Badaniem objęto też marki wybranych krajów, miast, wydarzeń i walut.

 Więcej informacji na temat samego badania, oraz szczegółowy raport na temat kondycji najsilniejszych marek w Polsce znajdą Państwo na stronie internetowej Young&Rubicam.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 20 lat Fundacja wydała na cen cel ponad 150 mln USD.

By podziękować wolontariuszom za wspólne zimowe granie w połowie wakacji Fundacja organizuje najpiękniejszy festiwal świata – Przystanek Woodstock. Na co dzień Fundacja prowadzi także 5 ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny, a także upowszechnia wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy, wspiera budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, promuje ideę wolontariatu i angażuje się w wiele inicjatyw społecznych.

Pomysłodawcą, założycielem i Prezesem Zarządu Fundacji jest Jurek Owsiak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz społeczny, powszechnie uznany za jeden z największych autorytetów w Polsce.

Informacja ze strony www.wosp.org.pl

Komentuj...

*wtorek, 26 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART