Wilno: Koncert I-Culture Orchestra w Litewskim Teatrze Narodowym

Utworzono 25 listopada 2013 przez Luiza

W dniu 28 listopada w Litewskim Teatrze Narodowym w Wilnie, z okazji trzeciego Szczytu Partnerstwa Wschodniego, odbędzie się koncert I-Culture Orchestra.

I-Culture Orchestra jest złożona z ponad stu młodych muzyków z sześciu krajów objętych unijnym projektem PW. Orkiestra powstała z inicjatywy Polski i jest wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Adama Mickiewicza. Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstw Spraw Zagranicznych Polski i Litwy.

I, CULTURE Orchestra (ICO) została stworzona przez Instytut Adama Mickiewicza jako jeden z filarów programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku. Orkiestra skupiająca najbardziej utalentowanych młodych muzyków z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Polski i Ukrainy, stanowi ucieleśnienie idei Partnerstwa Wschodniego. Pragnie zarazem stać się impulsem dla pozytywnych zmian w rozwoju kulturalnym i społecznym na świecie. I, CULTURE Orchestra z dużym poszanowaniem traktuje kulturowe i muzyczne dziedzictwo Środkowej i Wschodniej Europy, a jednocześnie przywiązuje dużą wagę do wysokiego  poziomu wykonawczego. Misją członków  Orkiestry jest osiągnięcie doskonałości artystycznej,  budowanej w oparciu o  poszanowanie różnorodności kultur i współodpowiedzialność za pielęgnowanie bogactwa, jakie wnoszą do Orkiestry muzycy siedmiu krajów uczestniczących w projekcie. Pod batutą uznanych dyrygentów ICO odbyła zakończone sukcesem międzynarodowe trasy koncertowe. Występowała w najbardziej prestiżowych europejskich salach koncertowych, m.in.: Berliner Philharmonie, London’s Royal Festiwal Hall czy Teatro Real w Madrycie.

 

Lithuanian National Opera and Ballet Theatre

Address: A. Vienuolio 1, 01104 Vilnius, Lithuania

Contact Phone: +370 5262 0727

Fax: +370 5262 3503

Email: info@opera.lt

Information Line and Advance Booking:

by phone or fax +370 615 51000 or +370 5262 0727;

Online via www.opera.lt

Box Office: at the venue (A.Vienuolio Str. 1)

Mon-Fri 10am-7pm

Sat 10am-6.30pm

Sun 10am-3pm

Informacja ze strony http://tallinn.msz.gov.pl

Komentuj...

*wtorek, 25 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART