Widziane z Tinqueux

Utworzono 18 czerwca 2013 przez admin

Alexandre et agnieszka radwanska roland garros 2013Jean-Claude Kociołek

Syndrom Rolanda Garrosa: Aleksander i jego zamiłowanie do tenisa.

Roland Garros – Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w tenisie rozpoczęły się w niedzielę 26 maja na stadionie przy Porte d’Auteuil w Paryżu. Stadion, który podczas reszty roku przyjmuje jedynie około 300 pracowników Francuskiej Federacji Tenisa (FFT) i sportowców Narodowego Centrum Treningowego, przeżył napływ prawie pół miliona widzów, zawodników wraz z rodzinami i ekipami, dziennikarzy, techników telewizyjnych… Całe miasteczko mieni się wtedy jako efemeryczny twór w przejściach, na trybunach, w podziemnych korytarzach prowadzących na areny, za kulisami – z dala od spojrzeń – gdzie nawiązuje się życie towarzyskie. Te tysiące osób łączy mieszanina interesów i uczuć:pasja do sportu, smak pięknego przedstawienia, pokusa finansowa, chęć przekroczenia własnych granic, ambicja.

W tym roku w Roland Garros uczestniczyło wielu Polaków! Prawdziwa „polska inwazja” na paryskich kortach prestiżowego turnieju. Trzech zawodników i dwie zawodniczki reprezentowały Polskę. „Piękny walc tenisowy”. Jerzy Janowicz rozpoczął zaraz po przyjeździe do Paryża, kwalifikując się do drugiej tury po grze z trudnym hiszpańskim przeciwnikiem, Ramosem. Inny Polak, Michał Przysiężny przeszedł do drugiej tury eliminując młodego Amerykanina, Rhyn’a Williamsa, a Łukasz Kubot grał z Francuzem Maximem Teixeira… Dwie utalentowane i zmotywowane Polki, to siostry Radwańskie (których nie trzeba przedstawiać…). Agnieszka, 24 lata, czwarta rakieta świata, nie miała żadnych problemów, żeby się zakwalifikować, a jej siostra Urszula (22 lata, 37 miejsce w rankingu światowym) dokonała nie lada wyczynu eliminując Venus Williams.

Była to inwazja nie tylko zawodników, ale i kibiców polskich obecnych na trybunach i w przejściach z flagami „Biało-Czerwonych”! Wśród nich był Aleksander, który mieszka ze swoją rodziną w Tinqueux. Jest wiernym fanem Rolanda Garrosa już od wielu lat. Fascynuje się tenisem od czasów młodości, jest bardzo zaangażowany w działalność lokalnych stowarzyszeń, które pomagają mu uprawiać ten sport (…)

(Aby przeczytać cały artykuł, kup najnowsze e-wydanie Vectora Polonii)  

Komentowanie zablokowane.poniedziałek, 25 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART