Waldemar „Major” Fydrych w Paryżu

Utworzono 02 października 2014 przez Luiza

majorJedno z haseł Pomarańczowej Alternatywy, najbardziej kolorowego przejawu polskiej opozycji antykomunistycznej w latach 80. głosiło: „Nie ma wolności bez Krasnali!”. Już niedługo, w Paryżu, będziemy mogli powrócić do surrealistycznego świata tego słynnego ruchu happeningowego.
23 października Waldemar „Major” Fydrych, twórca i lider Pomarańczowej Alternatywy otworzy wystawę swoich prac. Ekspozycja odbędzie się w ramach międzynarodowych targów sztuki Young International Artists. W budynku Merostwa III dzielnicy Paryża można będzie obejrzeć: obrazy, rysunki, ulotki, przeczytać teksty, w tym najważniejszy: „Manifest Surrealizmu Socjalistycznego” (z 1981 r.) Wyświetlone zostaną również filmy dokumentalne o Majorze i jego akcjach.
Sam Major – uważany dziś za jednego z największych surrealistów w historii tego nurtu. W książce „Surrealism – 50 works You should know” znalazł się wśród najwybitniejszych przedstawicieli Surrealizmu, jak: Picasso, Dali, Duchamp, Artaud – obecny będzie podczas trwania wystawy, kiedy to promował będzie swoją książkę o historii Pomarańczowej Alternatywy.

Waldemar „Major” Fydrych
Wernisaż: 23.10 (czwartek), godz. 19.00
Wystawa: od 23.10 do 07.11
MAIRIE DU 3EME ARRONDISSEMENT
2 rue Eugène Spuller
73003 Paryż

Komentuj...

*poniedziałek, 30 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART