Blog | AKTUALNOŚCI

„Vector Polonii ”nr 33 z „Angorą”

Utworzono 02 czerwca 2013 przez admin

Drodzy Czytelnicy,

Okladka_Vector Polonii33Polskie melodie, polski folklor, jazz, muzyka klasyczna …przewijają się przez strony najnowszego „Vectora”. Anna Korbińska – kompozytorka, grająca na flecie i saksofonie piosenkarka podbija Paryż. Koncertuje często i w znanych miejscach, wciąż ma nowe pomysły na granie i śpiewanie … w szeleszczącym i dobrze brzmiącym języku polskim.
Wieść o śmierci legendarnego Marka Jackowskiego zmartwiła wielu z nas. Roman Rogowiecki wspomina go nie tylko jako muzyka, ale przede wszystkim jako człowieka.
O polskim folklorze, ponownie z Krakowa, pisze Jean-Claude Kociołek.
A już wkrótce festiwal „Chopin w ogrodach Luksembusrkich” i kolejna edycja festiwalu jazzowego w Parc Floral w Lasku Vincennes, który otworzy zespół w składzie z Leszkiem Możdżerem.

W polskich tropach wracamy do tematu edukacji. Jak wprowadzać  dwujęzyczność w mieszanych językowo i kulturowo rodzinach podpowiada polska pedagog z Anglii.

Natomiast z Belgii tym razem o modzie. Co to jest „Y-dress”, jak nosić „instant princess dress”, dowiecie się z wywiadu z Aleksandrą Paszkowską, projektantką mody mieszkającą w Brukseli.

Jesienna aura tej wiosny przyprawia o zły humor. Czy kot też może mieć depresję ? I jak ją leczyć? Odpowiedź znajdziecie w felietonie Krystyny Mazurówny.

Uśmiechniecie się zapewne przy lekturze relacji z Yorkshire i felietonu o kolejnych przygodach Sieczkowskiego w biznesie erotycznym. W wolnej chwili przetestujcie przepis Breni na drożdżowe bułeczki i sami sprawdźcie jakie zapachy i smaki odnajdziecie w czerwonym winie Corbières.

Ze słonecznymi – na przekór deszczowi – pozdrowieniami,

Zespół redakcyjny Vectora Polonii

Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty Angory wraz z Vectorem Polonii na stronie http://www.vectorpolonii.com/prenumerata/

Komentowanie zablokowane.czwartek, 2 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART