Blog | AKTUALNOŚCI

„Vector Polonii ”nr 32 z „Angorą” już w sprzedaży!

Utworzono 26 maja 2013 przez admin

Drodzy Czytelnicy,

okladka Vector 32˶Od Bastylii po Waterloo – Fortepian w epoce napoleońskiej˝, to tytuł ostatniego koncertu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków we Francji, w ramach cyklicznych spotkań w Bibliotece Polskiej w Paryżu. O wieczorze, stowarzyszeniu i jego prezes, Teresie Janinie Czekaj, pianistce, która opracowała program wieczoru i zagrała recital, przeczytacie w najnowszym „Vectorze Polonii˝.

Każdy, kto mieszka w Paryżu zna koszmar związany z wynajęciem mieszkania w tym mieście. Nieliczni mogą jednak trafić na właścicielkę inną niż wszystkie, taką jak nasza polska paryżanka, która opowiada w najnowszym felietonie o tym, jak wynajmowała jedno ze swoich mieszkań.

W innych stałych felietonach przeczytacie o tym, kto łączy Grochalską z Chruszczowem i jakim winem Napoleon słodził swoje wygnańcze lata na wyspie Świętej Heleny; a także o wyższości Zaremby nad Paradowską według Pawluszka,
o doświadczeniu Sieczkowskiego w światowym biznesie erotycznym oraz o tanecznych Polskich Nocach w Tinqueux.

Polskie tropy prowadzą nas w tym tygodniu do najstarszego chrześcijańskiego państwa świata – Armenii, gdzie właśnie trwają Dni Polskie i gdzie aktywnie działa niewielka diaspora polska.

Zamieszczamy kolejną korespondencję ze słonecznego Cypru, gdzie Polonia obchodziła Wielkanoc dopiero niedawno. Przeniesiono ją bowiem formalnie na początek maja, tak, aby zbiegła się ze Świętem Paschy w Kościele Greckokatolickim.

W najbliższą sobotę zapraszamy do Galerii Roi Doré na spotkanie z Didierem van Moere’em, autorem 700-stronicowej biografii ˶Karol Szymanowski˝, które poprowadzi dziennikarz muzyczny, Leszek Bernat. Pozostałe polonijne wydarzenia kulturalne jak zwykle w Kalendarium.

Miłej lektury!
Zespół redakcyjny Vectora Polonii

Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty Angory wraz z Vectorem Polonii na stronie http://www.vectorpolonii.com/prenumerata/

Komentowanie zablokowane.piątek, 28 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART