Toulouse: Kalendarz Polek we Francji 2015

Utworzono 14 stycznia 2015 przez Luiza

inline-2Stowarzyszenie Polek we Francji – Les Polonaises, rozpoczęło dystrybucję nowego kalendarza Polek we Francji „Marzenia – 2015” wraz z dodatkiem – płyta „Dla niej/Pour elle” francuskiego muzyka Chrisa Schittulli. Autorem zdjęć do kalendarza jest Anna Marchlewska, polska fotografka z Paryża. www.annamarchlewska.com.

Kalendarz prezentuje Polki związane z Francją. Wiele z nich aktywnie działa w życiu polonijnym. To laureatki konkursów, nagród, wyróżnień. Kreatorki i inicjatorki.  Kobiety, które nie zrezygnowały ze swoich marzeń na emigracji. Realizują ją inspirując swoje otoczenie i zachowując ciągle bliskie związki z Polską i z polską kulturą. W projekcie udział wzięło 11 Polek. Miesiąc grudzień to niespodzianka kalendarza!

W ramach promocji projektu otrzymają go instytucje, organizacje, stowarzyszenia w Polsce i we Francji oraz media. Kalendarz ma swoją stronę internetową www.kalendarzpolki.com i może go nabyć każdy wraz z płytowym dodatkiem za pośrednictwem strony internetowej. Cena kalendarza wraz z płytą to 10 Euro. Środki pozyskane z jego sprzedaży zostaną przekazane na statutową działalność stowarzyszenia.

Zapraszamy do obejrzenia  filmu promocyjnego nagranego podczas sesji fotograficznej w średniowiecznym zamku z Saint Félix-Lauragais: http://www.kalendarzpolki.com/#!making-of/crtc. Tutaj mozna posłuchać fragmentów i interpretacji muzycznych z płyty Chrisa Schittulli, która powstała specjalnie dla projektu kalendarza: www.kalendarzpolki.com/#!plyta-cd/c1ky5. Chris Schittulli to Francuz włoskiego pochodzenia. Obecnie mieszka w Warszawie. We Francji nadal koncertuje ze swoim zespolem DIVINO. W życiu prywatnym związany jest również z Polką.

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Powstawał we współpracy z Konsulatem Polskim w Lyonie.

Komentuj...

*czwartek, 2 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART