Teatr Laboratoire Elizabeth Czerczuk – zapowiedź sezonu 2016-2017

Utworzono 09 lipca 2016 przez Red. VP

Elizabeth Czerczuk wakacjePo zakończonej serii prezentacji spektaklu „Dementia Praecox”, Teatr Laboratoire Elizabeth Czerczuk robi krótką przerwę wakacyjną, aby powrócić w nowym sezonie 2016-2017, który zapowiada się obiecująco i intensywnie.


REPERTUAR NA SEZON 2016-2017

Od października br., Elizabeth Czerczuk powróci do poprzednio prezentowanego repertuaru, adaptując go do nowego, innowacyjnego miejsca, jakie pojawi się w konfiguracji scenograficznej wybitnej reżyserki i aktorki, laureatki wyróżnienia „Wybitny Polak we Francji” 2016 w kategorii KULTURA.

Trupa Elizabeth Czerczuk z Paryża zainauguruje sezon 2016-2017 w tej nowej przestrzeni 6 października br., przedstawiając ponownie „Dementia Praecox” („Przedwczesna demencja”) – swój ostatni spektakl, inspirowany dziełem St. I. Witkiewicza „Wariat i zakonnica”, który zauważony i doceniony został przez prasę za oryginalną aranżację i przełamanie barier między publicznością a aktorami. Następnie, w listopadzie br., w repertuarze pojawią się przedstawienia „Le Banc de l’école” „(„Szkolna ławka”), zrealizowany w hołdzie Tadeuszowi Kantorowi oraz „Le Cri d’Yvonne” („Krzyk Yvonne”), zainspirowany dramatem Witolda Gombrowicza pt. „Iwona, księżniczka Burgunda”. W grudniu br. Teatr Laboratoire Elizabeth Czerczuk zaprezentuje „L’Adieu à l’automne” („Pożegnanie jesieni”) oraz „La Noce” („Wesele” ). Z kolei w styczniu 2017 r. na deski sceny teatru powróci spektakl pt. „Matka” (według St. I. Witkiewicza).

Elizabeth Czerczuk speklakle

W lutym i marcu 2017 r., Elizabeth Czerczuk zaprezentuje nowe przedstawienie: „Psychose” („Psychoza”), a w czerwcu 2017, spektakl „Platonov” („Płatonow”, według Antona Czechowa), powstały w ramach Laboratoire d’Expression Théâtrale (Pracowni Ekspresji Teatralnej).


WARSZTATY I SZKOLENIA TEATRALNE 2016-2017

Laboratoire d’Expression Théâtrale (Pracownia Ekspresji Teatralnej) w Paryżu otwiera swe drzwi dla aktorów, tancerzy i dla miłośników teatru, proponując multidyscyplinarne szkolenia, skupione na technicznej precyzji i ekspresji emocji, prowadzone w duchu szkoły wielkich polskich mistrzów teatru, takich jak J. Grotowski, T. Kantor, St. I. Witkiewicz czy W. Gombrowicz…

Zajęcia odbywają się wyłącznie w przestrzeni teatralnej i dają unikalne doświadczenie związane ze sceną. Aby zapewnić jak najlepszy rozwój potencjału aktorskiego uczestników, w zajęciach uczestniczy grupa licząca nie więcej niż 10 osób. Pod koniec każdego cyklu, aktorzy-uczniowie prezentują swoje umiejętności aktorskie przed  publicznością.

Osoby najbardziej utalentowane i wytrwale uczęszczające na zajęcia mają możliwość dołączenia do trupy Teatru Elizabeth Czerczuk i grania w spektaklach reżyserowanych przez artystkę.

dementia praecox

Elizabeth Czerczuk logo
Informacje, kontakt i rezerwacja miejsc:
http://www.theatrelaboratoire.fr
theatrelaboratoire.paris@gmail.com
tel. +33 6.12.16.48.39

 

 

 

 

Komentuj...

*sobota, 22 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART