Short Waves Festival w Poznaniu, Brukseli i Paryżu

Utworzono 11 marca 2014 przez Luiza

svNowoczesny, intensywny, ekscytujący. Short Waves Festival po raz szósty odbędzie się w Poznaniu, od 30 marca do 6 kwietnia 2014 r. Wcześniej objedzie kilkadziesiąt miast w Polsce, Europie i na świecie między 14 a 29 marca.

MAKSYMALNE 30 MINUT. Short Waves Festival to najlepsze polskie i światowe krótkie filmy. Tworzone przez zawodowców i amatorów. Nie ma gatunkowych szufladek. Jest otwarta formuła pozwalająca zaprezentować bogactwo krótkich form: fabuł, dokumentów, animacji, wideoklipów i obrazów eksperymentalnych. Ostra selekcja gwarantuje poziom projekcji.

GLOBALNY ZASIĘG. Short Waves Festival to projekcje w kilkudziesięciu miastach w Polsce oraz na świecie, m.in. w Meksyku, Nowym Jorku, Berlinie, Paryżu, Brukseli, Barcelonie, Rydze. Za granicą promuje polskich twórców. W Poznaniu, w trakcie stacjonarnej części festiwalu, pokazuje to co najlepsze w światowym krótkim metrażu.

REKORDOWE NAGRODY. Short Waves Festival to najwyższe nagrody dla filmów krótkometrażowych w Polsce. Łączna pula: 60 tys. zł. Najważniejszą Poznan Open (20 tys. złotych) przyznaje międzynarodowe jury. O Grand Prix (20 tys. złotych) decyduje międzynarodowa publiczność. W konkursie Dances with Camera (20 tys. złotych) jurorami są specjaliści od tańca.

AUTORSKI PROGRAM. Short Waves Festival nie powiela schematów, stawia na oryginalne przeglądy i świeże pomysły. Wśród premierowych wydarzeń: pierwszy w Polsce konkurs na najlepszy film o tańcu, przegląd krótkich metraży o architekturze (pięknej i szpetnej) oraz widowisko „Horny Berlin”, czyli mariaż retro obrazu i współczesnej muzyki.

GWIAZDY NIEZNANE. Short Waves Festival to szansa zobaczenia największych postaci polskiego kina w nowych, nieoczywistych rolach. Aktorskich wyzwań i ucieczki od komercji szukają w krótkich metrażach m.in. Danuta Stenka, Kinga Preis, Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik.

NOWOCZESNA FORMUŁA. Short Waves Festival to impreza publiczności. Kameralna,   dostępna i angażująca. Na widzów czekają intensywne, nie tylko filmowe doznania. Festiwal integruje kino, muzykę, nowe media, design i architekturę. Ubiegłoroczny wynik: 12 tys. osób widzów w Poznaniu i 9 tys. – na świecie jest do pobicia.

SHORT WAVES GRAND PRIX 2014 to 7 najlepszych polskich filmów krótkometrażowych, wybranych spośród niemal 280 zgłoszonych tytułów. Każdy z nich bezwzględnie spełnia najważniejsze kryterium selekcjonerów: jakość artystyczną. Każdy z nich to także historia opowiedziana w inny sposób, przy użyciu różnych środków wyrazu. Tak otrzymaliśmy świeży, zaskakujący obraz polskiego krótkiego kina, z którego jesteśmy dumni. Dlatego też bez wahania prezentujemy go na całym świecie i jednocześnie oddajemy sprawę w Wasze ręce. Wybierzcie najlepszy z nich. Od 14 do 29 marca zestaw prezentowany jest w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie, m.in. w Nowym Jorku, Meksyku, Berlinie, Monachium,  Londynie, Dublinie, Helsinkach, Pradze, Belgradzie, Brukseli, Paryżu i na Bali. 30 marca w Poznaniu pokaz oficjalnie inauguruje Short Waves Festival.

EDYCJA SPECJALNA W PARYŻU I W BRUKSELI

Festiwal SHORT WAVES zagości już po raz drugi do dwóch frankofońskich stolic : Brukseli i Paryża. W obu miastach odbędą się edycje specjalne festiwalu ze względu na wzbogacony program. Projekcji 7 filmów konkursowych GRAND PRIX 2014 będzie bowiem towarzyszyć pokaz filmu ‘O rządach miłości’, zeszłoroczny laureat GRAND PRIX 2013, w obecności reżyserki Adeli Kaczmarek.

Dodatkowo, paryska edycja zostanie zwieńczona koncertem poznańskiego duetu REBEKA, który odwiedzi nas w ramach trasy Nothing to give promującej pierwszą płytę Hellada okraszonej już mianem Najlepszej Płyty Roku 2013 przez m.in. Gazetę Wyborczą.

Short Waves Festival Bruksela:

21 marca 2014 r. g.18.45

ACTOR’S STUDIO

Short Waves Festival Paryż:

22 marca 2014 r. g.18.00

TROIS BAUDETS

 

Komentowanie zablokowane.czwartek, 20 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART