Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Macedonii

Utworzono 10 września 2013 przez Luiza

Prezydent RP Bronisław Komorowski rozpoczął wizytę w Republice Macedonii. Wizyta ma związek z 20. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy krajami. Prezydent Komorowski spotkał się z prezydentem Gjorge Iwanowem, premierem Nikołą Grujewskim, a także miejscową Polonią.

Bronisław Komorowski został odznaczony Orderem 8 września (odznaczeniem przyznawanym za wyjątkowe zasługi w rozwoju i wzmacnianiu przyjaznych stosunków, pokoju i sprawiedliwej współpracy pomiędzy krajami, wspieranie i wzmacnianie pozycji międzynarodowej i prestiżu Republiki Macedonii.)

Podczas pierwszego dnia wizyty Bronisław Komorowski złożył wieniec pod Pomnikiem Poległych Bohaterów Macedonii, uczestniczył w spotkaniu, podczas którego podpisano umowy pomiędzy Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP a Ministerstwem Edukacji i Nauki Macedonii (realizacja umowy będzie miała wpływ na jakość kształcenia w szkołach wyższych, podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli akademickich, rozwój młodej kadry naukowo-dydaktycznej.) Na zakończenie dnia prezydent spotkał się w Ambasadzie RP z Polonią zamieszkującą Macedonię. Drugi dzień wizyty to zwiedzanie m.in. Monastyru św. Nauma w Ochrydzie.

 

Komentowanie zablokowane.poniedziałek, 25 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART