Praga: Teatr Arka na Festiwalu FRINGE

Utworzono 19 maja 2014 przez Luiza

fringeTeatr Intergacyjny Arka, jako jedyna grupa w Polsce, będzie miał okazję zaprezentować spektakl „Bal u Hawkinga” w reż. Renaty Jasińskiej na czeskim Festiwalu Teatralnym Fringe, który rozpocznie się 23 maja.

Spektakl nie jest jedynie filozoficzną przypowieścią, czy też próbą komentarza odnoszącego się do statusu kulturowego i społecznego osób cierpiących na różnego rodzaju dysfunkcje. W historii opowiadanej przez zespół Teatru Arka, widz odnajdzie też wszystkie elementy romansu : namiętność i czułość, oddanie i zdradę, bliskość i odrzucenie. Jedyną różnicę stanowi wózek inwalidzki, w którym zostaje unieruchomiony bohater. Dodatkowo wrażenia towarzyszące publiczności oglądającej przedstawienie z pewnością potęguje fakt, że połowę zespołu aktorskiego stanowią osoby niepełnosprawne. Arka to bowiem miejsce wyjątkowe. Jest jedynym w Polsce zawodowym teatrem integracyjnym.

Wysiłki i twórczość zespołu zostały już docenione przez międzynarodowe grono miłośników i pracowników teatrów, w trakcie ubiegłorocznej edycji Festiwalu FRINGE w Edynburgu, gdzie spektakl zebrał bardzo dobre recenzje, min. w Scotsman, najbardziej opiniotwórczej gazecie w Szkocji.

Wydarzenie to stanowi coroczny przegląd najnowszych nurtów i tendencji występujących na scenach teatralnych całego świata. FRINGE odnosi się do multidyscyplinarnych, niekonwencjonalnych działań artystycznych. Festiwale z rodziny FRINGE przyjmują wiele postaci i rozwijają zróżnicowane modele w zależności od miejsca, w którym się odbywają. Organizatorzy z założenia szukają czegoś odmiennego niż komercyjna popkultura i jednocześnie czegoś innego niż tzw. sztuka wysoka.

Szczegółowy program festiwalu: http://www.praguefringe.com/en/programme-2014/

Komentowanie zablokowane.piątek, 18 października, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART