Polski znaczek najpiękniejszy na świecie

Utworzono 27 lipca 2014 przez Luiza

znaczekZnaczek wydany przez Pocztę Polską z okazji 455. rocznicy jej istnienia został uznany za najpiękniejszy wśród wszystkich wyemitowanych w ubiegłym roku na świecie. To decyzja podjęła jednogłośnie przez Jury Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago.
Nagrodzony znaczek został wydany z okazji 455. rocznicy istnienia Poczty Polskiej. Przedstawione są na nim słoje przeciętego pnia dębu, które w sposób symboliczny odnoszą się do tradycji i długowieczności firmy.  Dąb to drzewo królewskie, sadząc dąb możemy być pewni, że jego widokiem będą się cieszyć kolejne pokolenia – powiedziała Agnieszka Sancewicz, autorka zwycięskiego  projektu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 lipca w Asiago na północy Włoch. Nagrodę dla Poczty – Granx Prix – Medal Prezydenta Republiki Włoskiej, który objął konkurs patronatem, odebrała wicedyrektor Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej, Agnieszka Kłoda-Dębska. -Jestem bardzo szczęśliwa, że emisja upamiętniająca 455 – lecie istnienia Poczty Polskiej zyskała uznanie międzynarodowego jury. To dowód na to, że choć od 18 października 1558 r., kiedy król Zygmunta August ustanowił pierwsze stałe połączenie na trasie Kraków-Wiedeń-Wenecja minęło kilka wieków, cały czas nasza firma pełni rolę zaufanego partnera. To zaufanie budujemy również tworząc dla naszych klientów emisje, które od ponad 150 lat upamiętniają najważniejsze wydarzenia związane z historią, kulturą

i tradycją. Opowiadają i tworzą historię, inspirują, edukują. Przybliżają Polskę światu – powiedziała w niedzielę wicedyrektor BMiF. – Tytuł „najpiękniejszego znaczka na świecie” jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Nagrodę odczytuję przede wszystkim jako uhonorowanie całej społeczności pocztowej, osób które tym szczególnym małym dziełom sztuki poświęcają swój czas, talent i serce – dodała Agnieszka Kłoda-Dębska odbierając medal.

W uroczystości wzięła także udział Zuzanna Schnepf-Kołacz, wicekonsul RP w Mediolanie.

Tytuł „Najpiękniejszego znaczka na świecie” jest kolejnym wyróżnieniem dla Poczty Polskiej w tym konkursie. W ubiegłych latach laury otrzymała wydana w 2012 r. zielona, pachnąca jałowcem emisja z żubrem, w 2009 r. wydana na dzień zakochanych emisja „Kocham Cię”; wcześniej – emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 r. oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 r.

Informacja ze strony http://www.rzym.msz.gov.pl/

Komentowanie zablokowane.sobota, 23 luty, 2019

 • Pogoda w Paryżu


  13°C
  Słonecznie

  Dzisiaj:
  16°C / 1°C
   
  nieponwtośroczwpią
  15°17°18°18°15°15°
 • Kurs walut

 • Newsletter Vector Polonii

 • Partner: ASSOCIATION YOT-ART