Polacy ruszają na podbój Francji i Europy

Utworzono 07 czerwca 2016 przez Red. VP

wieza z pilka 1W najbliższy piątek 10 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Polska rozegra swój pierwszy mecz – przeciwko Irlandii Północnej – w niedzielę, ale nasza reprezentacja przybyła do Francji już we wtorek i zamieszkała w nadatlantyckim kurorcie La Baule, wybranym przez polskich działaczy jako baza. Uznali oni, że właśnie to miasto zaoferowało naszej drużynie najlepsze warunki zarówno do treningów, jak i do niezbędnego odpoczynku. Ekipa Adama Nawałki zamieszkała w pięciogwiazdkowym hotelu L’Hermitage, zajmując na dwóch piętrach 70 – z 200 dostępnych w sumie – pokoi. Restauracja hotelowa, kino oraz całkowicie wyposażona przez stronę polską siłownia zostały udostępnione reprezentacji na wyłączność.

Największą uwagę przywiązywano oczywiście do samego boiska treningowego, które na koszt miasta La Baule zostało całkowicie zmodernizowane, aby dostosować je do standardów UEFA – do pomocy po niespodziewanych mrozach wezwano nawet irlandzkiego specjalistę, certyfikowanego przez międzynarodową federację. Polska drużyna będzie trenować na udostępnionym terenie stadionu Moreau-Desfarges raz dziennie; zostanie także zorganizowany jeden otwarty trening, na który ze względów bezpieczeństwa wpuszczonych zostanie zaledwie 600 osób: 100 miejsc oddano do dyspozycji PZPN, 100 otrzymały dwa miejscowe kluby piłkarskie, 200 trafiło do sprzedaży w lokalnym biurze turystyki, gdzie znalazły nabywców w niecałe dwa dni. Dodatkowo 50 można było wygrać w czasie zabawy „Barrière football”, która odbyła się w niedzielę 5 czerwca na jednej z miejscowych plaż.

Z okazji Euro 2016 i przybycia polskiej reprezentacji, La Baule ozdobione jest w kolorach samej imprezy oraz Polski, a lokalnym sprzedawcom rozdano ulotki zawierające podstawowe polskie słownictwo. Zawodników na miejscu powitali kibice, którzy mieli unikatową okazję zdobyć autografy swoich idoli – w tym Roberta Lewandowskiego, który poświęcił fanom sporo czasu.

Euro2016 stadionNieco mniej sympatycznym – ale symptomatycznym dla świata w tej chwili, a dla Francji w szczególności – wydarzeniem było przeszukanie stadionu i okolic oraz centrum prasowego przez saperów. Na szczęście nie stwierdzono żadnego zagrożenia, choć w związku z nadal obowiązującym nad Sekwaną stanem wyjątkowym i niepokojącymi sygnałami odnośnie możliwych zamachów, francuskie służby bezpieczeństwa postawione są w stan najwyższej gotowości.

Polska brawurowo przeszła eliminacje do Euro 2016, wychodząc z grupy na drugim miejscu – z wynikiem zaledwie o jeden punkt gorszym od reprezentacji Niemiec. W fazie grupowej nasza reprezentacja zmierzy się z Irlandią Północną (12/06, 18h00), Niemcami (16/06, 21h00) i Ukrainą (21/06, 18h00). Portal Vectora Polonii życzy wszystkim kibicom wielu pozytywnych emocji, a polskiej drużynie wielu sukcesów!

 

Komentuj...

*wtorek, 25 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART