Polacy mistrzami Europy!

Utworzono 12 lipca 2016 przez Red. VP

Amsterdam 2016-101Wprawdzie na Euro2016 biało-czerwoni nie zdołali sięgnąć po puchar (choć jak się okazało, przegraliśmy jedynie z późniejszymi triumfatorami turnieju), jednak na zakończonych w niedzielę lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie Polacy okazali się bezkonkurencyjni.

Nasi reprezentanci zdobyli w sumie 12 medali, w tym 6 złotych (Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek w rzucie młotem, Adam Kszczot w biegu na 800 metrów, Piotr Małachowski w rzucie dyskiem, Robert Sobera w skoku o tyczce oraz Angelika Cichocka w biegu na 1500 metrów), 5 srebrnych (sztafeta mężczyzn 4×400 metrów, Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów), Karol Hoffmann w trójskoku, Michał Haratyk w pchnięciu kulą oraz Joanna Linkiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki) i 1 brązowy (Wojciech Nowicki w rzucie młotem). Tym samym Polska po raz pierwszy w historii zajęła pierwsze miejsce w tabeli medalowej, co pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżające się igrzyska w Rio.

Redakcja portalu Vectora Polonii serdecznie gratuluje wszystkim polskim lekkoatletom i życzy równie wielu sukcesów w Brazylii!