Paryż: wernisaż wystawy Stefana ROMECKIEGO: „ANIMALS AND CARS – Pasja do rysunku i do wyścigów samochodowych”

Utworzono 25 lutego 2015 przez Luiza

stefanJuż jutro Galeria Roi Doré zaprasza na wernisaż wystawy Stefana ROMECKIEGO: „ANIMALS AND CARS – Pasja do rysunku i do wyścigów samochodowych”.

STEFAN ROMECKI, rocznik 89. – polski kierowca wyścigowy, pnący się na drodze do najwyższych szczebli sportu samochodowego: 104 wyścigi, w tym 48 zakończone na podium. Może zostać pierwszym polskim kierowcą w legendarnym wyścigu 24h Le Mans. Typuje się go jako kierowcę Formuły 1 i wróży karierę sportową na miarę Roberta Kubicy. Od 2005 r. potwierdza swoje umiejętności na torach wyścigowych za sterami pojazdów różnych kategorii. Jego strategia to nastawienie na atak i wyprzedzanie.Wicemistrz Francji 2007 w
Formule Renault 2.0. Dwukrotne podium w 2014 r. w ekipie z Benjaminem Breny (3. i 2. miejsce) podczas belgijskich mistrzostw BRCC w kategorii GC V6 Cup.Sezon 2014 zakończył zwycięstwem w kategorii „Silhouette Light”.

Druga pasjaStefana to rysunek. W Paryżu ukończył 5-letnie studia na kierunku design samochodowy. W 2014 r. wydał książkę „ANIMALS & CARS”, w której łączy swoje dwie pasje. Rysując różne zwierzęta, Stefan poddaje je istnej metamorfozie, w wyniku której stają się futurystycznymi projektami samochodów. To ciekawe, graficzne ujęcie tematu sportu samochodowego jest wynikiem przemyśleń i wizualizacji osoby mającej doświadczenie za kierownicą, wyczucie toru, prędkości i aerodynamiki oraz warsztat artystyczny. Przedmowę do książki napisał Yves Courage, prawdziwa legenda sportu samochodowego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na starty w wyścigach i na finansowanie projektu Stefana, by osiągnąć szczyt Światowego Sportu Samochodowego. Galeria Roi Doré zaprezentuje rysunki Stefana – jego nowatorską wizję „zwierząt i bolidów mechanicznych”.

Więcej o Stefanie Romeckim przeczytacie w najbliższym numerze „Vectora Polonii”. Zapraszamy!

Komentuj...

*środa, 22 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART