Paryż: Théâtre Laboratoire Elizabeth Czerczuk

Utworzono 10 stycznia 2015 przez Luiza

affiche_matka_A2_Jan-Fév-Mar_2015_vector-2O teatrze: Théâtre Laboratoire Elizabeth Czerczuk po raz pierwszy otworzył swoje drzwi dla publiczności 7 października 2013 roku. Dysponuje dużą sceną (9m x 10m) dla 200 widzów.

Théâtre Laboratoire to miejsce poświęcone twórczości współczesnej i pluridyscyplinarnej, jak i ciągłym poszukiwaniom artystycznym, wyśnione przez Elizabeth Czerczuk, reżyserkę, aktorkę, absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz Conservatoire National Supérieure d’Art Dramatique w Paryżu.

Teatr, który prowadzi to nowatorskie i stale rozwijające się centrum artystyczne, poświęcone także szkole teatralnej Laboratoire d’Expression Théâtrale, zespołom, artystom przebywającym na rezydencji, jak i wystawom, konferencjom, lekturom.

” Théâtre Laboratoire jest miejscem stałych spotkań, odzwierciedleniem moich przekonań, wedle których sztuka musi mieć swoje ‚laboratorium’, być w nieustannym ruchu, rozwijać się, szukać nowych środków wyrazu. Celem sztuki, jaki i artystów jest poszerzanie horyzontów widza poprzez fuzję teatru, tańca i muzyki. Spotkanie dotyczy też kultur, bo Théâtre Laboratoire sięga do dynamiki polskiej sceny teatralnej, bierze z niej swoje korzenie. Jest hołdem wobec Grotowskiego i Kantora, dla których priorytetem było, jak świetnie ujmuje to Odilon Redon, by ‚logika widzialnego służyła niewidzialnemu.”Elizabeth Czerczuk

Spektakl Matka

wg dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza

inscenizacja: Elizabeth Czerczuk

Matka przenosi widza w doskonale zorganizowane szaleństwo. Ta kobieta, otoczona przez swego syna i przez dziwne, wywołujące niepokój stworzenia, czasem wyrazista, innym razem odrażająca, walczy pośród mebli i luster, które przemieszczają się w przestrzeni niczym za sprawą magii.

Z atmosfery tej oszałamiającej rozwiązłości, reżyserka przedstawienia – Elizabeth Czerczuk buduje spektakl o wielkiej mocy, zaskakujący i godny tradycji wielodyscyplinarnego teatru polskiego, który wciąż czeka na odkrycie.

Spektakl prezentowany w dniach:

Styczeń: 23, 24, 25, 30, 31;

Luty: 1;

Marzec: 6, 7, 8, 13, 14, 15;

Théâtre Laboratoire Elizabeth Czerczuk – 20, rue Marsoulan, 75012 Paris

 

Komentuj...

*poniedziałek, 25 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART