Paryż: spektakle Teatru ZAR 19/25 października 2013 r.

Utworzono 21 października 2013 przez Luiza

'Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie', projekt: Bartosz Radziszewski

‚Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie’, projekt: Bartosz Radziszewski

Podczas jesiennego tournée Teatru ZAR po europejskich stolicach widzowie zobaczą spektakl „Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie” nagrodzony w Edynburgu w 2012 roku tytułami Herald Angel i Total Theatre Award. Nagroda Herald Angel przyznawana jest dla najlepszego spektaklu przez krytyków „The Herald”, a Total Theatre to najważniejsza nagroda festiwalu – Teatr ZAR otrzymał ją w kategorii Teatr fizyczny/plastyczny. Nagrodzone przedstawienie to druga część tryptyku „Ewangelie dzieciństwa”, w którym artyści próbują zmierzyć się z tematem nieuchronności śmierci.

W Paryżu teatr powróci do przestrzeni szesnastowiecznego Kościoła St. Merri, gdzie dwa lata temu zagrał już spektakl „Anhelli, Wołanie”. Dodatkowo w Le Centquatre, Aram i Virginia Kerovpyan poprowadzą warsztaty pieśni ormiańskich. Ważnym elementem paryskich prezentacji będzie spotkanie na temat nowego projektu Teatru ZAR – „Armine, Sister” wpisane w program miesiąca ormiańskiego odbywającego się w Péniche Anako. Nowe przedstawienie będzie poświęcone kulturze i historii Ormian. Dodatkowo w Paryżu odbędzie się koncert i warsztat grupy In Medias Res, współpracującej z Teatrem ZAR i Instytutem Grotowskiego.

Wrocławski Teatr ZAR to międzynarodowa grupa artystów, stażystów wrocławskiego Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Teatr powstał we Wrocławiu po cyklicznych wyprawach do Gruzji w latach 1999-2003. W trakcie tych podróży stażyści zebrali materiał muzyczny, m.in. sięgające początków naszej ery pieśni polifoniczne. Nazwa grupy – ZAR – pochodzi od tytułu pieśni pogrzebowych wykonywanych przez zamieszkujących północno-zachodnią Gruzję Swanów.

Plakat pochodzi ze strony www.teatrzar.art.pl
Informacja ze strony http://www.culture.pl
Więcej o teatrze ZAR na http://www.culture.pl

Komentowanie zablokowane.sobota, 30 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART