Paryż: prace polskich projektantów na wystawie Meet My Project

Utworzono 23 stycznia 2014 przez Luiza

meet my project„Meet My Project” w Lieu du Design (24-28 stycznia) – wyjątkowe forum wymiany doświadczeń  i płaszczyzna nawiązywania kontaktów między projektantami a środowiskiem biznesowym. W tym roku co trzeci projektant zaproszony na „Meet My Project” jest z Polski.

Co roku kuratorzy Meet My Project wybierają realizacje projektantów z całego świata do zaprezentowania  w ramach wspólnej wystawy. Każdy z nich dostaje identyczny element scenografii, na której ma pokazać swój obiekt. Często są to prototypy albo produkty powstałe w krótkich seriach, które docelowo mogą zostać wdrożone do seryjnej produkcji. Ideą przewodnią Meet My Project jest pomoc w nawiązywaniu kontaktów między designerami a środowiskiem biznesowym. Przez wybór nowatorskich tkanin, mebli i nowych technologii Meet My Project pozwala przyjrzeć się ewolucji dizajnu – od pierwotnej koncepcji do ostatecznego przedmiotu – z perspektywy indywidualnego procesu twórczego każdego projektanta.

Na tegorocznym wydarzeniu pojawi się wiele znanych i obiecujących nazwisk polskiego dizajnu: Agnieszka Bar, Aleksandra Gaca, Bartek Mejor, Jan Kochański, Maria Jeglińska, Monika Patuszyńska, Monomoka (bliźniaczki Monika i Kasia Gwiazdowskie), Ola Mirecka, Paweł Jasiewicz,  Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski i Marcon Krygier (Kompott Studio), Przemek Ostaszewski – MONO, Tabanda – Małgosia Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa.

Oficjalnymi partnerami Meet My Projekt są Instytut Adama Mickiewicza i Culture.pl.

Katalog Designers from Polad znajduje się do pobrania na stronie: www.meetmyproject.com

Komentowanie zablokowane.niedziela, 29 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART