Paryż: pokaz filmu „The Human Experience”

Utworzono 17 listopada 2013 przez Luiza

humanW niedzielę, 17 listopada, o godz. 20:15 w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP: 263 bis, rue Saint-Honoré w Paryżu odbędzie się pokaz filmu „The Human Experience”
Czas trwania filmu: 90 minut (napisy polskie i francuskie).
Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja na temat filmu.
WSTĘP WOLNY!
Pokazy filmu organizowane są od 3 lat w poad 25 krajach świata. W najbliższą niedzielę, autorzy filmu po raz pierwszy zawitają do Francji z dwoma pokazami dla widzów polskojęzycznych.
Dokument „The Human Experience” zdobył uznanie jurorów ponad 30 festiwali filmowych na świecie. Niedostępny w tradycyjnej dystrybucji, od 3 lat jest prezentowany podczas specjalnych pokazów połączonych z dyskusją z autorami.
Film opowiada historię dwóch braci, którzy wyruszają w podróż dookoła świata, pytając o to, dlaczego ludzie chcą żyć, jaki jest sens i cel ich życia?
Mieszkają z bezdomnymi w Nowym Jorku, pomagają niepełnosprawnym sierotom w Peru, wreszcie odwiedzają miejsce, o którego istnieniu milczy współczesny świat.
Wzruszająca historia i piękne zdjęcia, a do tego aktualny i uniwersalny temat zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. Zaletą „The Human Experience” jest to, że nie jest pouczającym filmem, dającym gotowe odpowiedzi, ale inspiruje, do odważnego stawiania pytań, czasem na przekór codziennemu trybowi życia.

Komentuj...

*środa, 26 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART