Paryż: Podsumowanie paryskiego Finału WOŚP

Utworzono 14 stycznia 2015 przez Luiza

Fot. Szkoła Polska im. Adama Mickiewicza w Paryżu

Fot. Szkoła Polska im. Adama Mickiewicza w Paryżu

Kolejna edycja paryskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która grała w tym roku pod hasłem “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów” prawie za nami. Prawie, ponieważ z uwagi na tragiczne wydarzenia w Paryżu i niedzielną (11/01/15) manifestację, finałowy koncert został przeniesiony z 11 stycznia na późniejszy termin. Natomiast zgodnie z planem odbyły się imprezy przewidziane na pozostałe dni: piątek i sobotę. W piątek, 9 stycznia, osoby przybyłe do Ambasady RP w Paryżu mogły posłuchać recitalu skrzypaczki Narodowej Orkiestry Francuskiej Elisabeth Glab przy akompaniamencie Jeana-Bernarda Marie na fortepianie i wziąć udział w tomboli z atrakcyjnymi fantami. Zwieńczeniem wieczoru była uroczysta kolacja, którą przygotowali mistrzowie kuchni: Flora Mikula i Gérard Cagna. Dochód ze sprzedaży biletów uprawniających do udziału w wydarzeniach tego wieczoru został przekazany na Orkiestrę.

Fot. Szkoła Polska im. Adama Mickiewicza w Paryżu

Fot. Szkoła Polska im. Adama Mickiewicza w Paryżu

Jak co roku, od początku istnienia paryskiego sztabu, do Orkiestry przyłączyła się Szkoła Polska im. Adama Mickiewicza w Paryżu. Przygotowane przy rue Lamandé imprezy trwały niemal całą sobotę.

Do tego aby dzień był atrakcyjny dla dzieci przyczynili sie głównie  rodzice uczniów wspierani przez kierownictwo szkoły i nauczycieli.  To oni właśnie przygotowali m.in. brocant, gorące przekąski i kiermasz ciast. Kolejka dzieci, i nie tylko, ustawiała się po różową watę cukrową. Kupując słodkości, pyszny żurek, fant czy bilet na spektakl i warsztaty wspomagano cel tegorocznej WOŚP.

Więcej o paryskim finale w najbliższym numerze „Vectora Polonii”.

Komentuj...

*środa, 1 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART