Blog | AKTUALNOŚCI

Paryż: Książka Zbigniewa Brzezińskiego dla Biblioteki Ukraińskiej

Utworzono 17 kwietnia 2015 przez anna

28 kwietnia odbędzieBibliografia Brzezinskiego się uroczyste przekazanie, wydanej w 2013 roku, książki Zbigniewa Brzezińskiego Bibliotece Ukraińskiej w Paryżu.

„Bibliografia i rysunki Zbigniewa Brzezińskiego” jest książką niezwykłą z dwóch powodów. Po pierwsze przedstawia kreatywną duszę znanego politologa i byłego doradcy prezydenta Jimmiego Cartera. Rysunki, wykonywane począwszy od lat 60., często podczas konferencji i spotkań, zestawione są z analogiczną czasowo bibliografią.

Po drugie książka została wydana przez Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, prowadzone przez Jadwigę i Janusza Tryzno, których publikacje są dziełami sztuki drukarskiej. Jak mówi na stronie Muzeum Jadwiga Tryzno: „Koncepcja książki wyłoniła się po przyjęciu dwóch założeń: oparcia bryły o charakterystyczną konstrukcję wyimaginowanej biblioteki Zbigniewa Brzezińskiego oraz użycia formy „czarnego kwadratu” Kazimierza Malewicza do zaprojektowania poszczególnych stron łączących tekst bibliografii i obrazy rysunków.”

Pomysłodawcą przekazania egzemplarza książki Bibliotece Ukraińskiej jest Pan Marc Franciszkowski, prezes stowarzyszenia Lettres slaves.

Szczegóły dotyczące wieczoru na plakacie.

Więcej o książce oraz relacja z przekazania jej Bibliotece Ukraińskiej w majowo-czerwcowym numerze „Vectora Polonii”.

Red. VP

Komentuj...

*środa, 1 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART