Paryż: GALERIA ROI DORE zaprasza na wernisaż wystawy Artur MAJKA & Ahmad KADDOUR oraz spotkanie z Wojtkiem ŚMIŁKIEM

Utworzono 13 grudnia 2014 przez Luiza

majkaGALERIA ROI DORE zaprasza na wernisaż wystawy Artur MAJKA & Ahmad KADDOUR oraz na spotkanie z Wojtkiem ŚMIŁKIEM – śpiewakiem operowym (bas), które poprowadzi Leszek BERNAT, śpiewak, dziennikarz i krytyk muzyczny, które odbędzie się w sobotę 13 grudnia o godz. 18.00.

Wystawę podziwiać można w dniach od 16 do 31 grudnia 2014 r.


Artur MAJKA
 – Malarz, ilustrator, fotograf, architekt. Urodzony w 1967 r. w Tarnowie. Mieszka i pracuje w Paryżu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu oraz Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Ahmad KADDOUR – Malarz, ilustrator. Urodzony w 1964 r. w Syrii. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Akademii w Damaszku i Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu (sekcja litografii-sitodruku, 1995 r.). Naukę kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Filadelfii (Stany Zjednoczone).

Wojtek ŚMIŁEK studiował śpiew solowy na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 1990 r. wyjechał do Paryża, gdzie kontynuował naukę śpiewu w klasie mistrzowskiej, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. W 1992 roku wygrał Konkurs Wokalny Belliniego na Sycylii. Zadebiutował na Festiwalu Radia Fancuskiego w Montpellier, rozpoczynając karierę zawodową jako solista operowy. Kolejne role (na scenach we Francji i w Belgii) to: Jorgo w Stifelio Verdiego, Książę Gremin w Onieginie, jak również Frère Laurent w Romeo et Juliette Gounoda. Regularnie występuje na scenach teatrów operowych Genewy, Liège, Brukseli, Wiednia, Strasburga, Nantes, Bordeaux, Awinionu, Marsylii, Opery Narodowej Bastylia. Jego repertuar operowy obejmuje wiele ról – śpiewa m.in. w produkcjach: Macbeth, Trubadur, Simon Bocanegra, Moc przeznaczenia, Nabucco, Nieszpory sycylijskie, Aida, Luiza Miller, Don Carlos, RigolettoLucja z Lammermoore, Maria Stuard, Favoryta, Turandot, Hugenoci, SalamboRienziEugeniusz Oniegin, Dziewica OrleańskaFaust. Niedawno występował w Tosce Pucciniego na scenie Opery Narodowej Bastylia w Paryżu.

Galerie Roi Doré
6, rue Sainte Anastase
75003 Paris
Tél: + 33 1 42 78 54 42
galerie@roidore.com
www.roidore.com
wt. – pt: 12.00 -19.00, sobota: 13.00 – 20.00 
WSTĘP WOLNY

Komentuj...

*piątek, 13 grudnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART