Paryż: Gala Dobroczynności Polish City Club Paris (Gala de Bienfaisance), 2 grudnia 2016 r.

Utworzono 22 listopada 2016 przez Red. VP

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję Gali Dobroczynności (Gala de Bienfaisance) zorganizowaną przez Polish City Club Paris, która odbędzie się w piątek, 2 grudnia 2016 roku o godz. 19.00 w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu.

gala-2016

W tym roku dochód z charytatywnej Gali będzie przeznaczony na cele Fundacji Anny Dymnej: Mimo Wszystko, która pomaga osobom niepełnosprawnym intelektualnie, a Anna Dymna zaszczyci nas swoją obecnością na Gali oraz Fundacji Tisy Zawrocko-Kwiatkowskiej Gajusz, która zapewnia opiekę hospicyjną nieuleczalnie chorym dzieciom. Gościem honorowym tegorocznej Gali będzie słynny duet polskich projektantów mody Paprocki&Brzozowski. Projektanci przekazali na tę okazję elegancką suknię z jedwabiu i koronki francuskiej, które będzie można wygrać podczas aukcji, oraz zaprojektowali ekskluzywne koszulki.

Gala Dobroczynności organizowana jest pod patronatem Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu. Podczas Gali przewidziany jest koktajl okolicznościowy, polski bufet, bogaty program artystyczny (m.in. Joanna Suchoń – Space Violin, Jarek Wist, Mateusz Walendzik), bal oraz wiele ciekawych nagród do wygrania w tomboli, cichej aukcji i na licytacji.
Aby uczestniczyć w Gali i spędzić wieczór w doborowym towarzystwie, należy potwierdzić uczestnictwo i nabyć bilety wstępu via Eventbrite:
https://www.eventbrite.fr/e/billets-gala-dobroczynnosci-gala-de-bienfaisance-polish-city-club-paris-28828402528?aff=es2
Bilety można nabyć do 30. listopada br.; na galę sugerowany jes strój wieczorowy.

Polish City Club Paris jest organizacją członkowską stworzoną w 2013 r. przez i dla polskich profesjonalistów zamieszkałych na stałe lub czasowo we Francji. Celem stowarzyszenia jest promocja Polski oraz ułatwienie wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy Polakami. Chcemy stworzyć solidną bazę współpracy i wymiany informacji dla polskich profesjonalistów we Francji oraz innych osób (także obcokrajowców, w tym oczywiście Francuzów) zainteresowanych Polską. PPCP po raz pierwszy zorganizował charytatywną Galę Dobroczynności w 2015 roku. Celem projektu było zebranie funduszy na rzecz paryskiego Stowarzyszenia Pomost-Passerelle. Gala ta zakończyła się ogromnym sukcesem, wzięło w niej udział ponad 200. gości. W wydarzeniu uczestniczył Ambasador RP we Francji, Andrzej Byrt, a gospodarzem uroczystości była Rachida Dati, mer 7. Dzielnicy Paryża.

W tym roku zbiórka środków przeznaczona będzie na cele Fundacji Anny Dymnej: Mimo Wszystko oraz Fundacji Tisy Zawrocko-Kwiatkowskiej Gajusz.

Anna Dymna to polska aktorka teatralna i filmowa, szczególnie ceniona za bardzo aktywną działalność charytatywną. Urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy. Ma ona w dorobku blisko 250 ról teatralnych i filmowych, z których wiele wiązało się ze współpracą z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in. Andrzejem Wajdą i Jerzym Hoffmanem. Została uhonorowana wieloma nagrodami i odznaczeniami państwowymi, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi w 1989 roku, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2004 oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski w 2014 r. Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko powstała w 2003 roku. Jej głównym celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Działania fundacji mają na celu wyrównać szanse pomiędzy ludźmi niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi. W ciągu 13 lat istnienia Fundacja M i m o W s z y s t k o udzieliła pomocy ponad 20 000 podopiecznym. Pierwszoplanowym celem tej organizacji jest utrzymanie i prowadzenie Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Dolina Słońca w Radwanowicach. Fundacja realizuje też projekty takie jak: Ogólnopolskie Dni Integracji Zwyciężać Mimo Wszystko, Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana, Akademię Odnalezionych Nadziei, Zaczarowane Radio Kraków, koncerty charytatywne w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, a także projekt Małe Kilimandżaro. W listopadzie 2014 r. fundacja Anny Dymnej otworzyła Warsztaty Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie. Ponadto fundacja dofinansowuje leczenie, turnusy rehabilitacyjne, zakup leków, odżywek, materiałów higienicznych, sprzętu rehabilitacyjnego, a także przekazuje podopiecznym pomoc rzeczową pozyskaną od darczyńców.
Informacje: www.mimowszystko.org

Tisa Zawrocka-Kwiatkowska jest mamą nastoletniego Gajusza, który urodził się ciężko chory. Doświadczenia związane z trudnym czasem spędzonym z synem w szpitalu zaowocowały powstaniem Fundacji. Dziś zajmuje się reprezentowaniem organizacji oraz nadzoruje jej prace. Z wykształcenia filmoznawca (Uniwersytet Łódzki), prywatnie mama trojki dzieci. W roku 2008 została odznaczona Orderem Uśmiechu. Istniejąca od 1997 r. Fundacja Tisy Zawrocko-Kwiatkowskiej Gajusz pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom, zapewniając im opiekę hospicyjną w ramach domowego i stacjonarnego hospicjum. Fundacja opiekuje się również dziećmi chorymi onkologicznie, przebywającymi w szpitalu w Łodzi przy ul. Spornej. Najmniejszym chorym maluchom, w tym będącym jeszcze w brzuchu mamy, organizacja oferuje pomoc w zakresie hospicjum perinatalnego.
Informacje: www.gajusz.org.pl

Gala Dobroczynności (Gala de Bienfaisance) Polish City Club Paris
2 grudnia 2016 r. o godz. 19.00
Hôtel de Monaco – Ambasada RP w Paryżu
57, rue Saint-Dominique
75007 Paris
Kontakt: polishcityclubparis@gmail.com
www.polishcityclub.org; www.pccparis.org

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART