Saint-Denis: Akcja antyterrorystyczna

Utworzono 18 listopada 2015 przez Luiza

FullSizeRenderPonad sześć godzin trwała operacja antyterrorystyczna w centrum Saint-Denis, mieście położonym na północnym-wschodzie Paryża. Zginęły dwie osoby podejrzane o powiązania z grupą terrorystyczną: kobieta, która wysadziła się w powietrze oraz mężczyzna, raniony przez snajpera. Zatrzymano siedem osób, podejrzanych o przygotowywanie kolejnych ataków terrorystycznych.

Jak poinformowała francuska telewizja, zatrzymane osoby należały do zorganizowanej grupy, planującej atak terrorystyczny na lotnisko Charles de Gaulle, a także centrum handlowe w zachodniej, biznesowej części Paryża – La Defanse.

W odwecie za ataki terrorystyczne, francuskie samoloty, stacjonujące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Jordanii, zrzuciły bomby na centrum dowodzenia islamistów w Raqqa oraz na obóz szkoleniowy na północy Syrii. W operacji wzięło udział 12 myśliwców Rafale. Prezydent Francji wezwał do utworzenia koalicji do walki z organizacją Daesh, która określa się mianem Państwem Islamskiego. Prezydent Hollande spotka się z Barackiem Obamą 24 listopada w Waszyngtonie, a następnie w Moskwie – z Władimirem Putinem.

W wyniku zamachów przeprowadzonych przez członków organizacji terrorystycznej Daesh 13 listopada 2015 roku w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. W nocy z piątku na sobotę został wprowadzony przez prezydenta Françoisa Hollanda stan wyjątkowy oraz żałoba narodowa. Zakazane są uliczne manifestacje, jednak paryżanie zbierają się wokół zaatakowanych miejsc, by oddać hołd ofiarom barbarzyńskiego aktu.

Okolice Bataclan

Fot. i tekst – Red. VP

Komentuj...

*niedziela, 31 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART