Paryż: 5 milionów „Charlie Hebdo”

Utworzono 14 stycznia 2015 przez Luiza

Foto: Agnieszka Zaleska. Na zdjęciu informacja wywieszona na jednym z kiosków przy bulwarze Raspail w Paryżu: "Brak Charlie Hebdo. Kolejna dostawa w piątek. Brak możliwości rezerwacji"

Foto: Agnieszka Zaleska. Na zdjęciu informacja wywieszona na jednym z kiosków przy bulwarze Raspail w Paryżu: „Brak Charlie Hebdo. Kolejna dostawa w piątek. Brak możliwości rezerwacji”

– Nie ma! Nie ma już w całym Paryżu. Kiedy przyszedłem otworzyć kiosk, ludzie już stali w kolejce, żeby móc kupić „Charlie Hebdo”. Po 15 minutach sprzedałem wszystkie egzemplarze. Podobnie inni kioskarze w Paryżu. Czekamy na kolejne dostawy – mówi sprzedawca prasy z Saint Paul, który odsyła klientów z tą samą odpowiedzią: „Nie ma Charliego. Będzie jutro”.

„Charlie Hebdo” trafił dzisiaj rano do kiosków i sprzedał się jeszcze szybciej niż przypuszczano. O 7.00 rano w Paryżu nie można było już dostać tygodnika. Kioskarze obiecują, że wszyscy będą mogli nabyć gazetę, ale trzeba na nią zaczekać, ponieważ jednoczesna dystrybucja tak ogromnej liczby gazet jest niemożliwa. Dzisiaj we Francji sprzedało się 700 tysięcy egzemplarzy. Zainteresowanie tygodnikiem jest olbrzymie. Magazyn miał być wydrukowany w trzech milionach egzemplarzy, finalnie gazeta została dodrukowana. Na rynku prasowym znajdzie się 5 milionów „Charlie Hebdo”. Kioski będą otrzymywały magazyn w kolejnych tygodnia w codziennych partiach aż do wyczerpania zapasów.

– Nie ma! Nie ma już w całym Paryżu. Kiedy przyszedłem otworzyć kiosk, ludzie już stali w kolejce, żeby móc kupić „Charlie Hebdo”. Po 15 minutach sprzedałem wszystkie egzemplarze. Podobnie inni kioskarze w Paryżu. Czekamy na kolejne dostawy – mówi sprzedawca prasy z Saint Paul, który odsyła klientów z tą samą odpowiedzią: „Nie ma Charliego. Będzie jutro”. Niecierpliwi mogą zakupić najnowszy egzemplarz na eBay, gdzie pojawiły się oferty odsprzedaży. Ceny sięgają 100 tysięcy euro.

autor: Agnieszka Zaleska

Komentuj...

*środa, 26 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART