Oslo: Polski Wieczór Filmowy

Utworzono 03 listopada 2013 przez Luiza

W sobotę 9-go listopada br. w Cinemateket odbędzie się wieczór filmowy.  Podczas wieczoru zaprezentowane będą 2 polskie filmy: o godz.18.00 „Układ Zamknięty”, a o godz.20.20 „Nieulotne”.

Wieczór filmowy ma na celu przybliżenie Polonii norweskiej ostatnich osiągnięć polskiej kinematografii oraz wypromować i spopularyzować uczestnictwo w kulturze rodzimej, do której dostęp poza granicami ojczyzny jest często utrudniony. Edycja jesienna polskich filmów w Norwegii to zapowiedź wydarzenia, które odbędzie się w maju przyszłego roku.”UKLAD ZAMKNIETY”. Dramat Ryszarda Bugajskiego to przekonujący – zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami – thriller polityczny o chciwości i korupcji we współczesnym Gdańsku. Młodzi przedsiębiorcy – partnerzy w szybko rozwijającej się firmie – stają się ofiarą spiskowych machinacji.Doskonała rola Janusza Gajosa.

„NIEULOTNE” to emocjonalna opowieść o miłości Michała i Kariny, parze polskich studentów, którzy zakochują się w sobie podczas pracy wakacyjnej w Hiszpanii. Niespodziewany koszmar brutalnie wkrada się w ich beztroską codzienność i niszczy romantyczną sielankę w niebiańskim krajobrazie. Jedna chwila kończy na zawsze cudne życie zamieniając je w totalny chaos.

Bilety na Polsk Filmkveld w cenie 100 Nkrsą do nabycia w kasach kina Cinemateket od dnia 01.11.2013.

Przed filmami organizatorzy zapowiadają, iż będzie możliwość nabycia polskich przysmaków oraz otrzymanie na płycie z muzyką filmową autografu Petronelki Gurowskiej Nygaard, która zagrała jedną z czołowych ról w norweskim filmie „Mormor og de 8 ungene”.

Informacja ze strony http://www.nportal.no

Komentowanie zablokowane.niedziela, 20 styczeń, 2019

 • Pogoda w Paryżu


  2°C
  Pochmurno

  Dzisiaj:
  3°C / -3°C
   
  ponwtośroczwpiąsob
  -3°-1°-1°
 • Kurs walut

 • Newsletter Vector Polonii

 • Partner: ASSOCIATION YOT-ART