Off Fashion in Rome. Polscy projektanci w ogrodach Ambasady

Utworzono 26 lipca 2014 przez Luiza

Sześcioro młodych projektantów wyłonionych w konkursie Off Fashion w Kielcach zaprezentowało swoje kolekcje w Ambasadzie RP w Rzymie. Pokaz polskiej awangardowej mody był zakończeniem rzymskiego tygodnia Alta Moda, jednej z najbardziej prestiżowych imprez modowych w Europie.

W ogrodach Ambasady RP w Rzymie swoje kreacje zaprezentowali Aneta Zielińska, Halina Mrożek, Michał Mrzygłód, Łukasz Stachowicz, Katarzyna Jaworska i Rafał Zieliński.

Scenograficzny pokaz oklaskiwały tłumy zgromadzonych gości. Byli wśród nich przedstawiciele zarówno włoskiego świata mody i organizatorzy znanych pokazów Alta Roma, jak i przedstawiciele świata polityki, kultury, dyplomacji oraz liczni dziennikarze.

Off Fashion jest obecnie najważniejszym tego typu konkursem w Polsce. Pomysł na zorganizowanie Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion – tak brzmi pełna nazwa – powstał z inicjatywy Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego. Pierwsza edycja Off Fashion odbyła się w maju 2007. Swoje prace nadesłało wtedy ponad 300 projektantów nie tylko z Polski ale także z Indii, Kazachstanu, Niemiec, Anglii, Danii. Przełożyło się to nie tylko na tysiące ciekawych projektów a niekiedy na egzotyczne , zaskakujące spojrzenie na modę, ale przede wszystkim na ogromne zainteresowanie ze strony publiczności mediów.

Dzięki otwartej formule Off fashion pokazało jak bardzo nieograniczona jest ludzka pomysłowość i wizjonerstwo jak ludzie z odległych od siebie miejsc: z wielkich miast zakurzonych miasteczek, wyrośli z różnych kulturowych tradycji, tworzą kreacje niezwykłe.

Reżyserem pokazów od samego początku jest Magdalena Kusztal. Wychodząc z założenia, że moda to sztuka, każdy pojedynczy nawet pokaz Off fashion to „Theatrum”.  Projektanci tworzą kostiumy do teatrów, oper, dla wielu artystów, a nawet dla Lady Gagi.

Kolekcje projektantów poprzedzają wyjścia na wybieg lalek teatralnych. Jest to hołd złożony wspólnemu dziedzictwu kulturowemu, które daje płaszczyznę do porozumienia i współdziałania polskich i włoskich kreatorów mody, kostiumologów i artystów.

Projektantów, którzy pokażą rzymskiej publiczności sztukę wysokiego krawiectwa, wybrała i zaprosiła na prestiżową rzymską imprezę Bianca Cimotta Lami z Akademii Koefia w Rzymie, jedna z jurorek Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion, która niemal od samego początku wspiera kielecką imprezę.

Komentowanie zablokowane.piątek, 13 grudnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART