Wakacyjny numer „Vectora Polonii” już w sprzedaży!

Utworzono 29 czerwca 2015 przez Luiza

okładka

Drodzy Czytelnicy,

Cudowna letnia aura sprzyja snuciu planów wakacyjnych. Słońce rozpieszcza nas ciepłem i blaskiem. Latem wszystko smakuje lepiej. Podróże w nieznane, spacery brzegiem morza, błogie lenistwo urlopowe… Już za kilka dni oddamy w Państwa ręce ostatni przed wakacjami numer „Vectora Polonii”. Mamy nadzieję, że materiały, które przygotowaliśmy zainteresują wszystkich Czytelników, a bogaty dział wakacyjny być może zainspiruje do podejmowania nowych wyzwać podróżniczych.

Oprócz wszelkiego rodzaju tekstów poświęconych urlopowaniu, w wakacyjnym numerze „Vectora Polonii” znajdą Państwo relację Aleksandry Stenki z otwarcia Muzeum Emigracji w Gdyni oraz wywiad z dyrektor Muzeum, panią Karoliną Grabowicz-Matyjas.

W dziale FAHRENHEIT 451 Janusz Elis Kowalski prezentuje tekst pod tytułem „Prawo i sprawiedliwość”. Aleksandra Stenka w dziale POLONICA opowiada o Polaku, który został świętym w Indiach, a Jean-Claude Kociołek o polskich akcentach w Szampanii. Anna Garnys wybrała lektury książkowe dla dzieci i prezentuje pomysły na wykonanie ramek z muszelek i kamyków, przywiezionych z wakacyjnych podróży, a także zabiera nas na spacer kanałem Saint-Martin. Krystyna Mazurówna w niezwykle dowcipny sposób pisze o popularności, a Katarzyna Nowak-Choux o wakacyjnych „przygodach” nastolatków i ich konsekwencjach. Galeria Roi Doré prezentuje prace zakwalifikowane do finału II edycji Międzynarodowego Konkursu „10-9 NanoArt” im. Profesora Tadeusza Malińskiego, a Ludwik Lewin pisze o Tadeuszu Brudzyńskim i paryskiej wystawie Churchill – de Gaulle.
Wakacyjny numer „Vectora Polonii” to także mnóstwo wydarzeń, które pomogą Państwu zorganizować czas wolny; wskazujemy ciekawe miejsca oraz interesujące wydarzenia. Prezentujemy też historię najstarszej polskiej szkoły na świecie oraz tekst Leszka Bernata o triumfie Łukasza Borowicza w Opéra de Nantes. Justyna Wojczynska zdradza łatwy przepis na filet z kaczki. Jak co miesiąc prezentujemy przegląd ważnych wydarzeń minionych, aktualności, spektakli, wystaw, filmów, lektur książkowych, wydarzeń muzycznych, a także kolejny odcinek powieści Cezarego Dobiesa oraz przepowiednie Wróżki Henry i poradę prawną mecenas Jolanty Boulboulle-Kaczorowskiej.

Zachęcamy do lektury!

Prenumerata: http://www.vectorpolonii.com/prenumerata/

 

Komentuj...

*środa, 19 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART