New Jersey: wystawa rysunków JANUSZA SKOWRONA „GROWING CONFESSIONS”

Utworzono 06 lutego 2014 przez Luiza

skoOd 31 stycznia  do 21 lutego 2014 – February 21, 2014 Skulski Art Gallery – PCF (177 Broadway, Clark, New Jersey) zaprasza na wystawę rysunków – JANUSZ SKOWRON GROWING  CONFESSIONS.

Janusz Skowron studiował w Lublinie (dyplom z grafiki, 1983). Od 1989     mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Brał udział w ponad dwustu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Polska, USA, Francja, Niemcy, Dania, Ukraina, Węgry, Chiny, Korea Południowa). Wielokrotny organizator wystaw i promotor sztuki polskiej w Stanach Zjednoczonych, artysta Grupy Emocjonalistów. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię.

skow

skowr„Arboretum” i „Bestiarium” ma odniesienie do moich wspomnień z dzieciństwa.. Świat dziwnych zwierząt rysowanych mi przez głuchoniemego dziadka Jana i podkolbuszowskie łąki, pełne małych żyjątek, które podglądane z bliska stawały się olbrzymami i trochę potworami… W trawach odnajdywałem fantastyczne formy, kolory traw. Bliskość przyrody pozostała mi obecnie w podróżach po Ameryce i dziesiątkach roślin na balkonie i parapetach mojego nowojorskiego mieszkania. „Arboretum” jest pełna form roślinnych, dziwnych kwiatów, drzew i krzewów, w które często dorysowuję oczy, twarze, akty… Nabiera przez to magicznej, surrealistycznej mocy. Dla mojej wyobraźni to odkrywanie i dopełnianie tego co już znam i widziałem. Większość rysunków na tej wystawie powstały podczas moich podróży po Florydzie i Kolorado. Część z nich opatrzyłem literackim komentarzem (cykl „Bestiarium”). W „Skulski Art Gallery” pokazuję ponad 100 ilustracji tych dziwnych zwierząt (i roślin), które mogłyby żyć (i rosnąć) na florydzkich bagnach Everglades i w Górach Skalistych.

Informacja oraz zdjęcia ze strony https://www.facebook.com/PolishCulturalFoundation

 

Komentowanie zablokowane.poniedziałek, 30 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART