Muzyczne smakołyki Anny Korbińskiej

Utworzono 31 maja 2013 przez admin

Julita Lech

Anna Korbińska pochodzi z Bydgoszczy, ale od dziewięciu lat mieszka w Paryżu. Po studiach fletu klasycznego na Akademii Muzycznej w Katowicach, zamieszkała w Warszawie, gdzie zaczęła grać jazz na saksofonie. Po roku wyjechała do Francji, aby kontynuować studia na paryskim Conservatoire à Rayonnement Régional.

Współpracowała z wieloma znanymi artystami: z Ireną Santor, Seal, Wax Tailorem, Davem Liebmanem, Rido Bayonnem. Koncertowała w Operze Narodowej i Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Radiu Pik, L’Elysée Montmarte, Sunside, La Scéne Basitille, Cité da la Musique. Ma za sobą występy w telewizji polskiej i francuskiej.

Niedawno postanowiła zrealizować swój autorski projekt My Polish Waltz from Paris, w którym polski język przeplata się z jazzowym saksofonem i szlachetnymi brzmieniami fletu. Jej piosenki są inspirowane polskimi melodiami, zaklętymi soulowe aranżacje.

Wszystkie utwory komponuje sama. Śpiewa tylko po polsku (okazuje się, że nasz stereotypowo szeleszczący i niebrzmiący język, dla obcokrajowców staje się łagodnym, płynnym i delikatnym). Jej kompozycje są lekkie, zmysłowe, ironiczne.

Wcześniej grała w kwintecie (…)

(Aby przeczytać cały artykuł, kup najnowsze e-wydanie Vectora Polonii)     

 

(Aby przeczytać cały artykuł, kup najnowsze e-wydanie Vectora Polonii)           

Komentowanie zablokowane.niedziela, 29 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART