Michał Partyka wyśpiewał finał w Cardiff

Utworzono 23 lipca 2013 przez admin

IMG_0605

Michał Partyka (w środku) w towarzystwie Andrzeja Szadkowskiego, również śpiewaka operowego, organizatora „Międzynarodowych Spotkań Muzycznych w Międzyborowie” i Pawła Rygalskiego, asystenta Danuty Hubner w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Michał Partyka, polski baryton mieszkający od kilku lat we Francji, rok 2013 może już zaliczyć do udanych. W styczniu br. zdobył  pierwszą nagrodę na  Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Francisco Vinas w Barcelonie  (o czym pisaliśmy w 22 nr „Vectora Polonii”). Miesiąc temu został finalistą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów  operowych na świecie: BBC Cardiff Singer of the World.

Co dwa lata, w drugiej połowie czerwca uwaga świata operowego: agentów, managerów, dyrektorów oper, skupia się na stolicy Walii. Powstały w 1983 roku BBC Cardiff Singer of the World, szybko stał się jednym z najważniejszych konkursów wokalnych dla rozpoczynających karierę  śpiewaków.

Zgłaszają się do niego setki młodych talentów operowych z całego świata. Tylko 20 z nich zostaje wybranych do finałowego konkursu. Michał Partyka znalazł się właśnie w tej wymarzonej 20-stce. Na scenie w Cardiff, przed gronem wybitnych jurorów i wymagającą publicznością śpiewał utwory z oper Liszta, Rachmaninowa, Mozarta, Czajkowskiego, Korngolda i Massenet’a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Michałowi, którego można zobaczyć i posłuchać na scenach oper francuskich, w tym Opéra Bastille i Palais Garnier.

Redakcja VP

Komentowanie zablokowane.piątek, 24 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART