Luksemburg: Warsztaty tradycyjnego polskiego śpiewu i tańca

Utworzono 02 listopada 2013 przez Luiza

Polska.lu asbl i Europejski Instytut Śpiewu Chóralnego w Luksemburgu zapraszają na Warsztaty tradycyjnego polskiego śpiewu i tańca, które odbędą się w siedzibie INECC (2, rue Sosthene Weis, Luksemburg-Grund) w dniach 9–10 listopada (sobota–niedziela) br. w godzinach 13.30–17.00 (sobota) i 9.30–15.30 (niedziela). Warsztaty prowadzić będą Ewa Grochowska i Adam Strug (śpiew) oraz Piotr Zgorzelski (taniec) z zespołu Janusz Prusinowski Trio (http://www.januszprusinowskitrio.pl/intro.php). Aby wziąć udział w warsztatach nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego przygotowania muzycznego. Nie jest konieczna ani umiejętność czytania nut ani znajomość technik wokalnych. Warsztaty prowadzone będą po polsku, możecie jednak zachęcić też Waszych niepolskich znajomych; zapewniamy bowiem tłumaczenie na angielski, a w razie potrzeby także na francuski i/lub niemiecki.

Po raz pierwszy polska.lu asbl pojęła inicjatywę współpracy z INECC w kwietniu br., kiedy to zorganizowaliśmy podobne warsztaty prowadzone przez liderki zespołu Kapela ze Wsi Warszawa. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, a co najważniejsze ich uczestnicy byli niezwykle usatysfakcjonowani ich przebiegiem i osiągniętym rezultatem.

Przed nami dwa dni wypełnione muzyką i tańcem pod okiem instruktorów-członków Tria Janusza Prusinowskiego! Zespół ten, który dał się poznać od najlepszej strony przy okazji II Festiwalu Kultury Polskiej w Luksemburgu w 2010 r., odbywa obecnie ponad miesięczne tournee po USA, by w listopadzie „wylądować” w sąsiedniej Lotaryngii, gdzie zaplanowali serię koncertów. Korzystając z okazji, zaprosiliśmy ich do poprowadzenia II Warsztatów tradycyjnego śpiewu polskiego, które oni sami postanowili rozszerzyć o warsztaty tradycyjnego tańca polskiego (!). Chodzony, mazur, oberek, kujawiak – wierzcie, to tańce o nie mniej ekscytującej formie i przekazie niż latynoamerykańskie samby czy rumby. Tylko… trzeba wiedzieć jak to tańczyć.

Będziecie mieli niepowtarzalną okazję, by się nauczyć – tradycji polskiego tańca, tradycji polskiej techniki śpiewu, oraz oczywiście całego naręcza polskich pieśni! W kwietniu, z pomocą Kapeli ze Wsi Warszawa, przerabialiśmy Polskę Wschodnią. W listopadzie na warsztat idą Kujawy i Polska Centralna. Będzie więc to coś zupełnie innego i zupełnie nowego!

Zapisy: http://www.polska.lu/download.php?id=7526 ), koszt: 35 euro.

Informacja ze strony http://www.polska.lu

Komentowanie zablokowane.wtorek, 7 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART