Luksemburg: koncert grupy Dikanda

Utworzono 15 marca 2014 przez Luiza

t_dikanda_147Dikanda – czy to słowo Wam coś mówi? Jeśli tak, to dodamy jeszcze tylko jedno – 4 kwietnia (piątek) godz. 20.00 w sali Kriepsa w Abbaye de Neumunster! Na pewno tam będziecie!

Jeśli nie, to śpieszymy wyjaśnić. Dikanda, to po polsku – muzyka, której się nie oprzecie, muzyka z głębi duszy, a wręcz – z duszy tej korzeni. Jak to z muzyką korzeni bywa – odnosi się do archetypu zwanego folk lub world music, ale Dikanda, to nie jest po prostu kolejna, jedna z tysięcy, polska formacja grająca folk. To zespół, który tworzy własny styl, redefiniując przy tym jako takie pojęcie folku. W muzyce Dikandy znajdziecie zarówno odległe pobrzmienie naszych mazurków, jednak przede wszystkim zanurzycie się w toń wielobarwnej tradycji Orientu; od krajów bałkańskich po Indie, od kultury cygańskiej poprzez słowiańską po bałtycką.

Działająca od z górą 15 lat szczecińska grupa muzyczna, dająca rocznie kilkadziesiąt koncertów, występowała już niemal we wszystkich krajach, które wyliczyć bylibyśmy w stanie z pamięci. W Luksemburgu byli raz – w 2011 r. na kameralnym koncercie w kultowym l’Inoui w Redange. Teraz zobaczyć i posłuchać ich będziecie mogli wszyscy, gdyż 4 kwietnia wystąpią w jednej z większych sal Luksemburga – sali Kriepsa w CCRN.

Dikanda to przede wszystkim charyzmatyczna front(wo)manka zespołu, grająca na akordeonie (!) Ania Witczak, to przecież także dwie Kasie; towarzyszące jej leaderki o silnych, jedynych w swoim rodzaju głosach oraz niezwykle energetyczny band składający się gitary, kontrabasu i perkusji. To także feria barw – niezwykle oryginalnych strojów oraz scenografii, jaką zespół pieczołowicie opracowuje na każdy swój występ. Koncert Dikandy to tak naprawdę spektakl, misterium, gdzie muzyka jest jedną z wielu sił poruszających struny naszej wrażliwości.

Koncert organizowany jest przez Folk Clupp Lëtzebuerg Asbl – najstarszy, bo działający już prawie 40 lat (!) w Luksemburgu klub miłośników „muzyki korzeni”. Bilety już teraz do nabycia w kasach CCRN lub online pod tym adresem: https://www.ccrn.lu/Cultu…2014-8-00-00-pm

Więcej o Dikandzie: http://www.dikanda.com/notka.htm
Oficjalny kanał YouTube zespołu: http://www.youtube.com/user/Dikandacom
Więcej o Folk Clupp: http://threemar.webplaza.lu/index.html

Informacja ze strony http://www.polska.lu/

Komentowanie zablokowane.środa, 29 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART