Londyn: Polka zwyciężyła w konkursie szekspirowskim

Utworzono 08 grudnia 2013 przez Luiza

szekspirPolska reżyserka, Agnieszka Ślisz, wygrała pierwszą edycję konkursu na szekspirowski film krótkometrażowy. Polka pokonała ponad 40 kandydatów z całego świata i zdobyła główną nagrodę w wysokości 2400 funtów za film „Julia”.

 Konkurs ogłoszono w ubiegłym roku w ramach pierwszej edycji festiwalu filmowego Shakespeare on Film organizowanego przez Shakespeare Birthplace Trust, organizację charytatywną opiekującą się spuścizną Szekspira w Stratfordzie oraz promującą jego twórczość na całym świecie. W ramach konkursu filmowcy mieli za zadanie wyprodukować film o tematyce szekspirowskiej, wykorzystując dowolną technologię – od telefonów komórkowych po profesjonalne kamery. Zgłoszone filmy były wykonaniem tekstu szekspirowskiego albo interpretacją dzieł słynnego dramaturga.

Zwycięski film „Julia”, oparty na motywach z „Romea i Julii”, opowiada historię młodej, samotnej skrzypaczki z Litwy, która odnajduje miłość, ale tragicznie ją traci. Historia jest mroczną wariacją na temat klasycznej, szekspirowskiej historii miłosnej, osadzoną w brutalnych realiach warszawskich ulic.

Film „Julia” można odbejrzeć tutaj . Szczegóły dotyczące przyszłorocznego festiwalu zostaną wkrótce ogłoszone na stronie internetowej Shakespeare Birthplace Trust – www.shakespeare.org.uk.

Informacja ze strony http://www.mojawyspa.co.uk

Komentuj...

*poniedziałek, 20 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART