Litwa: plebiscyt czytelników Kuriera Wileńskiego – zgłaszamy kandydatów na „Polaka Roku 2013”

Utworzono 22 września 2013 przez Luiza

 

Możemy być dumni, że jesteśmy Polakami na Litwie. Udzielać się na rzecz kraju, w którym urodziliśmy się i mieszkamy i mieć w sercu kraj macierzysty tak bliski pod każdym względem” — są to słowa, które wypowiedział podczas eliminacji ubiegłorocznego konkursu „Polak Roku 2012” jego zwycięzca Edward Trusewicz, wiceminister kultury Litwy, sekretarz Związku Polaków na Litwie.

W tym roku będzie to już szesnasty plebiscyt. Jak sugeruje jego nazwa „Polak Roku” — to uhonorowanie osób, które w ciągu mijającego roku dokonały czynów wartych upamiętnienia w naszej polskiej na Litwie kronice. Dlatego zapraszamy do udziału, składając listownie nazwiska osób (obowiązkowo z uzasadnieniem), których czyny i obywatelska postawa wobec spraw życiowo ważnych dla nas, Polaków, zamieszkujących na Litwie, kwalifikują do zdobycia zaszczytnego tytułu „Polak Roku 2013”.

Wybierzmy ludzi, którzy w mijającym roku wnieśli największy wkład w zachowanie i propagowanie polskości na Litwie. Przyczynili się do promowania dobrego imienia Polaków w społeczeństwie naszego kraju.
Zgłoszenia kandydatów w nieograniczonej ilości mogą składać osoby fizyczne, jak też organizacje społeczne oraz prywatne firmy.

Redakcja Kuriera Wileńskiego czeka na zgłoszenia w terminie do dnia 31 października 2013 r.

Więcej na http://kurierwilenski.lt

Komentowanie zablokowane.poniedziałek, 30 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART