Letnie szlaki w Szampanii

Utworzono 17 lipca 2013 przez admin

SONY DSCJean-Claude Kociołek

Trzeba to przyznać: Szampania jest piękna! Jej krajobrazy, zabytki, stowarzyszenia, miejsca naznaczone historią… Nie znuży nas ich odkrywanie. Nie można się powstrzymać od podziwiania jej różnorodności: głębokie doliny ardeńskie, zielone wzgórza miasteczka Sedan, pola i łąki naturalnego regionu Thiérache, winnice szturmujące wzgórza na terenie Montagne de Remis, a także aglomeracje miejskie o bogatej historii.

Wiele osób odwiedzających region, obiera trasę turystycznego szlaku Szampana, Route touristique du Champagne, rozpoczynającą się przy słynnej Avenue de Champagne w Épernay, historycznej stolicy Szampana. Tysiąc bąbelków dla Unesco to świetna okazja dla stowarzyszenia „Pejzaże Szampana”, starającego się o miejsce na prestiżowej liście tej organizacji, które zorganizuje pokaz światła i dźwięku. Specjalne balony będą przemieszczać się z wiatrem, świadcząc o zaangażowaniu mieszkańców Szampanii. Do każdego balonu dołączona będzie kartka pocztowa, która pozwoli nadawcy i osobie, która ją odeśle do stowarzyszenia „Pejzaże Szampana” stać się ambasadorem kandydatury i wygrać sześciolitrową butelkę z pieczęcią projektu kandydatury. W Szampanii winorośle pokrywające teren Montagne de Reims rozciągają się pomiędzy masywem leśnym Regionalnego Parku Naturalnego Montagne de Reims a rolniczą równiną. Z kolei park naturalny, gdzie rosną faux de Verzy – zdeformowane przez wiatr buki – to miejsce zupełnie unikalne na świecie, świadczące o oryginalności zalesionych obszarów.

Krajobraz ten, z wioskami winorośli położonymi w sercu winnic, rozciąga się w kierunku Reims przez zielony korytarz wzdłuż kanału l’Aisne à la Marne (…)

(Aby przeczytać cały artykuł, kup najnowsze e-wydanie Vectora Polonii)  

Komentowanie zablokowane.środa, 29 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART