Kolejny numer Vectora Polonii już niebawem w sprzedaży!

Utworzono 10 maja 2015 przez Luiza

Zrzut ekranu 2015-05-10 o 13.40.06Niebawem w sprzedaży pojawi się majowo-czerwcowy numer Vectora Polonii (nr 5/2015), a w nim między innymi:

Cezary Dobies przypomina postać bohaterskiego, ale niestety zapomnianego Rotmistrza Witolda Pileckiego, wspominamy także zmarłych niedawno Güntera Grassa i profesora Władysława Bartoszewskiego. Przedstawiamy zarys planów dotyczących otwarcia Muzeum Emigracji w Gdyni. Mecenas Jolanta Boulboulle-Kaczorowska omawia zagadnienia związane ze świadczeniem przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w RP. W dziale FAHRENHEIT 451 Janusz Elis Kowalski prezentuje tekst pod tytułem „Kosmos pełen bogów”. Aleksandra Stenka w POLONICE opowiada o zwyczajach związanych z nocą świętojańską oraz o tym, jak jest ona spędzana w Europie, a Jean-Claude Kociołek o zwyczajach klubu rowerowego działającego w Reims. Anna Garnys wybrała lektury książkowe dla dzieci i prezentuje pomysły na kwitnące drzewka, które mogą wykonać najmłodsi. Krystyna Mazurówna w niezwykle dowcipny sposób pisze o kreatywności, a Katarzyna Nowak-Choux o trudnych sytuacjach, jakie napotykają małżeństwa, po narodzinach pierwszego dziecka. Agnieszka Zaleska zabiera nas na spacer paryskim metrem i opowiada o polskich wynalazkach ułatwiających nam życie. Ponadto, Galeria Roi Doré zaprasza do udziału w II edycji Międzynarodowego Konkursu „10-9 NanoArt” im. Profesora Tadeusza Malińskiego, a Ludwik Lewin pisze o polskich akcentach wystawy Bonnarda. Justyna Wojczynska zdradza łatwy przepis na pyszną tartę cytrynową z bezą. Jak co miesiąc prezentujemy przegląd ważnych wydarzeń minionych, aktualności, spektakli, wystaw, filmów, lektur książkowych, wydarzeń muzycznych, a także kolejny odcinek powieści Cezarego Dobiesa oraz przepowiednie Wróżki Henry i konkurs z nagrodami.

Polecamy!

* egzemplarz drukowany dostępny w naszych stałych punktach dystrybucji od dnia 16 maja, prenumerata: http://www.vectorpolonii.com/prenumerata/, redakcja: redakcja@vectorpolonii.com.

Komentuj...

*środa, 1 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART