Seria ataków terrorystycznych w Paryżu z udziałem kamikaze

Utworzono 13 listopada 2015 przez Agnieszka Zaleska

foto hiper terroryzmKolejne doniesienia związane z serią zamachów w Paryżu z godziny 23:30 potwierdzają śmierć ponad 60 osób. Świadkowie twierdzają, że conajmniej dwóch napastników w sali koncertowej krzyczało: C’est pour la Syrie! (To za Syrię!). Są zakładnicy. Nie wiadomo jednak ile osób znajduje się w środku. Centrum miasta w okolicy placu Republiki jest całkowicie zablokowane. Plan antyterrorystyczny „Rouge Alfa” (Czerwony Alfa) został ogłoszony.

Aktualizacja informacji:

Jednostki antyterrorystyczne wtargnęły do sali koncertowej Bataclan około 40 minut północy z 13 na 14 listopada 2015. Znajdowali się tu zakładnicy oraz terroryści. 3 terrorystów nie żyje. Wstępna liczba gości, którzy mogli zginąć w sali Bataclan szacuje się na ponad 70 osób. Trwa szczegółowa analiza miejsca ataku. Ambasada RP w Paryżu nie posiada informacji o tym, by wśród ofiar znajdowali się Polacy.

Pierwszy raz we Francji doszło do zamachy z udziałem kamikaze, co miało miejsce obok Stade de France, gdzie odbywał się mecz francusko-niemiecki, na którym przebywał prezydent Francji. W innych zaatakowanych moiejacach w Paryżu została użyta broń maszynowa. Wszystkie ataki miały miejsce w tym samym czasie – łączna ilość osób, które zginęły nie jest jeszcze znana.

Decyzją prezydenta Francji została wprowadzona kontrola ruchu granicznego. W sobotę będą zamknięte szkoły oraz uniwersytety w całym regionie Île-de-France. Jednostki policyjne z całej Francji oraz pomoc medyczna znajduje się w szczególnej mobilizacji.

Red. VP

Komentuj...

*piątek, 24 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART